Co na akné ?

Ahoj, poslední dobou mám problémy s akné, neboli "beďary". Poradí mi někdo prosím, co si na obličej natírat aby se to alespoň trochu utlumilo ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Jak na akné?
Zbavit se akné může být pěkně složité. Máme pro vás různé rady a tipy, jak tento nepříliš příjemný problém odstranit.
Jednou týdně si udělejte peeling nebo si jen uvařte obyčejnou logrovou kávu a logrem si pak přejíždějte po obličeji, zrníčka logru pleť krásně vyhladí.

Večer nechoďte do postele neodlíčení - póry se ucpávají a vzniká skvělé prostředí pro akné.

Čas od času (1x za 2 týdny) si napařte obličej nad horkou vodou, do které přidáte hrst a půl sušeného heřmánku. Po napaření si můžete na T-zonu (čelo nos a místa okolo úst) nalepit náplasti proti zacpávání porů.

Boláčky si "nenípejte". Pouze některé a jen po napaření, kdy jsou pory otevřené. Jednou za čas doporučuji jakoukoliv masku.

Pro jasnost pleti můžete rozkrojit citron a přejíždět jím po tvářích, ale pozor na oči! A když vaříte, zkuste uždibovat z kvasnic! Nebo mějte v lednici jedny čerstvé kvasnice výhradně pro sebe, a každý den uloupněte. Jsou docela dobré, ale hlavně pomáhají.

Ráno odstraňte nečistoty z obličeje navlhčenými ubrousky. Mažte se krémem! Ten pokožku neustále zavlažuje.

Vychytávka je také toto: do jakéhokoliv rozprašovače - třeba jen po "vyplácané" voňavce, kterou pečlivě vypláchnete - nalijte studenou vodu a noste to při sobě, sem tam si obličej trochu přestříkejte. Tak dostane pleť vodu nejen z krému, samozřejmě dostatečného pití (nejméně 2 litry denně), ale i z rozprašovače.

Další odpovědi:

Pokročilý

Ahoj! Dřív než bych si koupila přípravek z obchodu, zkusila bych obklad z domácí slivovice. Pokud by se zdálo že to není to pravé přesně pro Tvou pleť, pokračovala bych konopnou kosmetikou. Zde jsou různé názory lidí : http://diskuse.dama.cz/… a zde odkaz na konkrétní výrobky: http://www.zbozi.cz/… .A nepít moc kávy, alkoholu, nekouřit a zdravý životní styl a strava rozhodně budou správnou cestou ke zdraví. Tak přeju hodně štěstí.

Pokročilý

Ahoj. Poradím ti tea tree oil,nebo-li olej z čajovníku australského. Je to nejsilnější přírodní desinfekce,"vytahuje" zánět a léči,tedy hojí.
Také je velmi důležité pravidelně pleť čistit.Aspoň jednou denně,nejlíp večer před spaním.Stačí na vatový tampon dát trochu čistící vody-tonikum a vyčistit tim obličej a namazat,pokud možno,čistícím krémem.
Pokud máš opravdu velké boláky,tak ale zajdi k doktorovi,dá ti mastičku a suprově ti to pomůže:-)
Tea tree seženeš např v lékárně (ale tam bývá drahý!),já používám ten z Oriflame už léta a je super,v případě zájmu o něj nebo to tonikum a krém mě klidně kontaktuj tady nebo na mail maja.jany@seznam.cz Cenově je to velmi dostupné :-)

Pokročilý

Doporučuji návštěvu na kožním - dermatolog Vám může předepsat kompletní péči od pleťové vody přes krémy, které navíc budete mít hrazené pojišťovnou a nebo budete doplácet zlomek toho, co stojí podobné přípravky v drogerii.

Ahoj můžu ti poradit takový krém jmenuje se -Čistící gel Aknégel.Je hrozně dobrý mě to poněm úplně zmizelo.Natírat hlavě než jdeš spát a ráno jak vstaneš.

ahoj kupsi nitič na akné stojí jen 12kč koupišho v dudˇ ve všeh obchodech kromě lidlu a byly taky v salonech.mě to teda hodně pomohlo :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 329
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 191
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.