annas

Co myslíte, měla obec Kocourkov reálný základ? Existovaly obce s podobným typem obyvatel i v jiných zemích?

Pojem se užívá stále, co pro vás znamená? Udělá někdo v Kocourkově pořádek?
Doplňuji:
Četla jsem v časopise, že prý na Moravě byl Šimperk, na Slovensku Čudákov i v ostatních zemích se nacházíměstečka s motivy hlupáků…

Nejlepší odpověď
hanulka11

Určitě měla a takových obcí je u nás i venku dost a dost.
Je to místo kde nic není na reálném základě ,každý si dělá co chce a není za to postižen. Prostě Kocourkov.
Je to čímdál horší a myslím,že pořádek honem nikdo neudělá.

Další odpovědi
bobánek

Jeden velký Kocourkov je naše republika.Měli bychom vyměnit lva ve znaku za kocoura.A naši vlajku zrušit,dát bílé pole se čtyřmi kočičíma tlapkama.

dudu

Připomínám si francozské Zvonokosy, ale jinak často při posuzování zdejších poměrů bojuji s myšlenkou, nakolik by asi pro kocourkovské byla prospěšná stáž v našich stávajících malých českých poměrech?

verka

Jako Kocourkov se proslavila v minulosti Přelouč. Tam se prý děly v historii takové věci, že se to obec bojí přiznat.