Co myslíte,jaká by tak asi byla divácká účast?

KDYBY! se konaly pravé,nefalšované Gladiátorské hry?
Se vším všudy – ti ,co prohráli,by se vynášeli v pytlích?

Nejlepší odpověď
annas

Řím, Spartakus, amfiteátry, cirky, otroci, zajatci, zločinci, odvaha zemřít, umění zabíjet, nebo nebýt zabit. Boj s jinými gladiátory, dokonce i se zvířaty. Vyděšená zvířata se rvou mezi sebou, někdy zaútočí i na bojovníky… I když zvíře útočí jen tehdy, když brání mláďata nebo zmá hlad… Zatímco lidé bojují pro zvrhlou potřebu jiných, ze sportu atd. Vidina slávy? Nadšení diváci…

„Není žádné zlo na světě, aby se nedalo nalézt u člověka“, napsal Plinius Starší v Kapitolách o přírodě.

Dnes? Volit dobrovolnou smrt? Ale možná by se našli i jedinci, kteří by třeba pro peníze a slávu prolévali krev. Ale řekla bych, že spíš jen v boji se zvířaty – býčí zápasy, psí zápasy. Život člověka může být přece ohrožen… Záleží všem na životě druhého člověka? Má přednost násilí?
Mnohým divákům by prolévání krve možná nevadilo… Nevím. Určitě se najde dost lidí, kteří jsou ochotní zabíjet kvůli náboženství, nenávisti, moci …?

Další odpovědi
ten který je

Věřím že taková O2 Arena v Praze by byla vyprodaná a TV Nova by měla velikou sledovanost.Fyzická síla spojená s násilím společně s kultem mládí vládnou dnešní době.

oskar

Já si myslím,že učast by byla dobrá hlavně mladí lidé ti touží po násilí.

verka

Bohužel asi velká. A sázelo by se. Psalo by se. Hrůza pomyslet, bylo by to všude.

Michal

Krutá zábava přitahuje určité typy lidí-velkáúčast je tedy zaručena.