Co myslíte,chováte se většinou konformně (poslušně),nebo jste rebel,třeba i za každou cenu?

Nějaký,dnes už klasik,jméno jsem dávno zapomněl řekl:
"Dají-li vám linkovaný papír,pište napříč".

Doplňuji:
Dámám je vstup také povolen,samozřejmě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsem jedinec, který se častěji pohybuje po lince než napříč. Protože mí známí to o mně vědí, překvapí je, když reaguji nějak jinak. V mladších letech jsem byla sice bojovnější, ale vzhledem k různým nepříjemnostem, které mě potkaly a obrátily se proti mně, jsem se spíš stáhla do sebe.
Každé bezpráví, a to nejen moje, mě olivňuje a příliš je prožívám.

P. S. Bubco, citát je od J. R. Jimeréze. Nevím, ale z kterého díla. Časté téma maturitních písemek z CJL.

Další odpovědi:

Stříbrný

Díky tomu, že jsem byl vychováván (coby nejstarší sourozenec) k extrémní samostatnosti, tak jsem decentně řečeno samorost s vlastní paličatostí, ale i empatií. Někdy to je výhoda, někdy ne. Několikrát se mi i povedla recese na "nepatřičných" místech, a naopak někdy překvapím sám sebe dobrým skutkem, který bych sám od sebe nečekal.
Taky jsem flegmatický cholerik, česky řečeno: bývám ledově klidný dokud mne něco nerozčílí ... pak běsním.
Takže rebel jsem často (ale ne za každou cenu), pokud se tak dá nazvat obhajoba vlastích názorů a postojů.

Zlatý

Abych se přiznal, jsem spíše ten rebel.

Stříbrný

Jsem rebel,ale ne za každou cenu.Když jdu do divadla jsem konformní a beru si šaty.

Zlatý

Já jsem bubco vychovaná slušně takže se tak i chovám druzí mi říkají a s dobrým srdíčkem.Ale pokud mě něco nebo někdo naštve tak potichu samozdřejmě nejsem a snažím se to vyřešit.

Zlatý

Já jsem asi někdy to a jindy zase ono.
Záleží na situaci a náladě.

Zlatý

Já jsem slušně vychovaná, takže se slušně chovám. Ovšem, když se něco nepříjemného stane, nebo mne někdo naštve, nebojím se to říct nahlas. Taky ale záleží na náladě, protože když mám náladu špatnou (což díky bohu nebývá často), chovám se trochu protivně, avšak bych nikomu nenadala jen kvůli tomu, že JÁ mám blbou náladu. Za to přece nikdo nemůže... :-)

Bronzový

Chovám se konformně-do určité míry.Jak ale zacítím že se děje nějaká nekalá hra-a to nejen mě-vybuchnu jak sopka.Vyčistím vzduch a jedu dál.Rebel za každou cenu nejsem,ale lidská omezenost a vychytralost mě rozpaluje do běla:-)

Vetsinou jsem rebel.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.