dust8

Co může způsobovat, že myš svítí i po vypnutí PC?

Nejlepší odpověď
Edison

Jde o to, jak PC vypínáš. Ono totiž není vypnutí jako vypnutí. Taky některé USB mohou být napájeny i při tom „malém“ vypnutí a jiné nikoli.

Další odpovědi
zjentek

Koronavirus!!! Né, dělám švandu…

Viz odpověď Edison – není vypnutí, jako vypnutí. Zkus vyhodit jistič u zásuvky. Já myslím, že potom myš zhesne. Teda pokud se tady nebavíme o bezdrátový myši. Bavíme? (;

Dochy

To že je zapnutá 😉
bezdrátová má vlastní vypínač (obvykle)
Drátová je v USB portu s nepřerušovaným napájením… (U NTB bývají některé porty napájené i po vypnutí a některé ne. U desktopu lze napájení portů vybrat obvykle buď v BIOSu, nebo propojkou na základní desce… od nástupu ATX jde ze zdroje jedna 5V napájecí linka i při vypnutém PC, pokud nevytáhneš šňůru ze zdi – ta může být využita pro napájení USB a myš je pak možno použít pro zapnutí či probuzení PC)

kelley

Některé USB porty jsou napájeny z pomocného zdroje napájení 5V ve zrdroji v PC, který se vypnutím počítače tlačítkem nevypne. A tak je myš na tomto portu napájena stále. Je to proto, aby bylo možné PC zapnout zase jen tlačítkem, nebo třeba probudit dálkově po síti.

Edison

Tyjo… Zjentku… vidíš… to me nedošlo… Baterky… 😁