Denise

Jak probudit notebook zn. lenovo ze spánku?

Mám notebook zn. lenovo, starý přibližně 4 roky. NTB jsem nechala zapnutý a sám přešel do režimu spánku. Poté sem ho chtěla obvyklým způsobem (zmáčknutím klávesy) nahodit, ale NTB nereagoval. Nenaskočila obrazovka, z indikátorů svítilo pouze kontrolka zapnutí a napájení baterie. Normálně fungoval i větrák. Nevíte prosím, co dělat? Děkuji moc

Odpovědi
anonym

Dlouhým stiskem vypínače jej vypni a poté znovu zapni.
Pokud to nepomůže, odpoj napájení a na chvíli vyndej baterku, pak obé vrať a zapni.
A pokud ani to nepomůže → servis (předem uveď, že chceš stáhnout data – máš-li tam jaká, jinak o ně přijdeš).

led

Ak bliká tlačítko power, stačí ho krátko 1" stisnúť na prebudenie. Mohli sta mať nastavené, že po x minútach prejde do režimu spánok (hibernace).
Ak sa to nepodarí postupujte podľa návodu od mowlu.

Aneta9874

ahoj jak řiká tady kolega nademnou dlouze zmacknout tlacitko s koleckem a pak se vypne jako kdyz ho odpojis a pak vindat baterku a vindat ze zasuvky a nechat to tak vevnitr jsou takovy valcky ktery se nabijou a je v nich pak velky napeti jako ja kdyz jsem jednou uklizela tak jsem na ne sahla a oni mi dali hodne velkou ranu jsem si malem ucurla do kalhotek jak jsem se lekla no a ted uz vim ze se na to sahat nema a kamarat jrka rikal ze se musi ty valecky nejrdriv nechat vibit pritom zuzka rikala ze je to blbost ze se vibijou sami hned ale me se to nezda pisu to jen pro jistotu

led

Aneta9874, naozaj pekný popis kondenzátorov (to sú tie valčeky),
kamarát jirka i zuzka majú pravdu, buď sa nechajú „tie valčeky“ samovoľne vypnúť (bez ich využitia), alebo použiť ich napäťový výkon pri jednorázovom impulze, potom sa musia znova nabiť.