iwrana

Co místo trávníku na zahradě,aby se nemuselo sekat?

Napadly mě třeba sedmikrásky.Máte někdo zkušenosti,nebo nápady?
Doplňuji:
Ovečky by zničily zbytek okrasné zahrady a s tou zámkovou dlažbou to je podobné,jako když mi manžel řekne,že to vybetonujeme.

Nejlepší odpověď
beer

Co tak zkusit jetel plazivý – pak můžeš hledat čtyřlístky )) Taky může být jen pampeliška..

Další odpovědi
anonym

Svého času nabízelo zahradnictví Starkl poléhavý jalovec právě k tomuto účelu. Je to hezky zelené a nemusí se sekat.
Nemám s tím osobní zkušenost, takže nemohu říci, jak to funguje v praxi. Nevím, jak se třeba po takovém jalovcovém koberci chodí.
Každopádně je to námět k přemýšlení.

Přikládám pár typů jalovců, kdybyste se rozhodli pro toto řešení: Juniperus communis „Green Carpet“ – Jalovec obecný poléhavý
Větve těsně nad zemí bohatě členité. I v zimě živě zelený. Jehlice srpovitě zahnuté k větévkám. Výborná půdopokryvná dřevina. Roste na všech sušších dobře propustných půdách, kyselých až alkalických. Použití jako půdní kryt a na svahy.
www.kvetina.net/_3260­.html

Juniperus procumbens ´Nana´ – jalovec poléhavý, BENED …
… hodně hustý, pomalu rostoucí jalovec s modrošedým zbarvením. Tvoří husté koberce. Dorůstá do výšky 15 – 30 cm. Vyžaduje čerstvou, vápenatou půdu, přímé slunce až polostín. Možno upravovat střihem. Vhodné pro skalky, jako půdní kryt.
www.bened.cz/d-130-juniperus-procumbens-nana-jalovec-polehavy

Okrasné dřeviny
vzrůst poléhavý vhodný jako půdní kryt, list zlatožlutý, květ žlutý, dobře snáší slunce i polostín, poměrně suchovzdorný … vzrůst spíše poléhavý, výška do 60cm, květy poloplné, krvavě červené , nenáročný na půdní podmínky, dobře snáší sucho
www.zahrada-zizka.cz/index­.php?sekce=na­bidka&id=16&od=1

Jalovec poléhavý ´Nana´ – Zahradnictví, sazenice, semena …
Na vhodném stanovšti vytvoří husté, 15– 30 cm vysoké koberce. Preferuje propustné půdy s dostatkem živin a obsahem vápníku.Vyhovuje mu přímé slunce až polostín. Dobře snáší stříhání. Hodí se do skalek či jako půdní kryt.
www.ekozahrad­nictvi.cz/jeh­licnany/jalovec-polehavy-nana-2

Jalovec
výborný půdní kryt Juniperus communis „Repanda“ … zakrsle poléhavý vzrůst, větve vodorovné, stejnoměrně rozprostřené … poléhavý až polštářovitý, namodrale zelený … nenáročný efektní jalovec, uplatní se jako půdní kryt
www.gardenna.cz/jeh­licnany/jalovec­.htm

Juniperus communis … obecný poléhavý – Eshop → www.rostliny.net
Větve těsně nad zemí bohatě členité. I v zimě živě zelený. Jehlice srpovitě zahnuté k větévkám. Výborná půdopokryvná dřevina. Roste na všech sušších dobře propustných půdách, kyselých až alkalických. Použití jako půdní kryt a na svahy.
www.rostliny.net/eshop­koupit.php?rID=814­1&eID=8&iID=4709

hanulka11

http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/nepekny-travnik-nahradi-jej-pudokryvne-rostliny

odpomass

V tom případě doporučuju přestěhovat se zpátky do bytu a zahradu nechat někomu, kdo má čas a chuť se o ní starat…

Mc Merkurion

zámkovou dlažbu nebo tam pustit ovce
Doplňuji:
manžel má pravdu,je to jednodušší;a i lacinější

gepik

Třeba suchou trávu jako v Čcheng-tu http://www.no­vinky.cz/koktej­l/295274-v-cine-necekali-na-jaro-a-nastrikali-uschlou-travu-nazeleno.html Ve městě Čcheng-tu ale přišli na jednoduché řešení ke zvednutí nálady svých občanů. Speciálním barvivem tam totiž nastříkali trávu nazeleno.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/295274-v-cine-necekali-na-jaro-a-nastrikali-uschlou-travu-nazeleno.html

mosoj

Divné přání, ale což :

http://www.umela-trava.cz/

TEREZA.B

Polít naftou.