Lotr2008

Co máte jako večeři na Vánoce?

My máme kapra, to je klasika,ale nechápu ty lidí, co maj něco jineho. Vždyť kapřík je tradyce a ty je nutno dodržovat!!! A kapr je nej ryba, dokonce je to naše tradiční ryba. A of kórs je k tomu bramborový salat. :DD A co máte vy??

A nechápu, proč by někdo na vánoce jedl řízek. Pan farář říká, že je to proti tradicím.

Nejlepší odpověď
Funna

tradyce to není zcela určitě…ach ta měkká a tvrdá i…a tvrdit, že kapr je nej ryba je hodně odvážné, ale uznávám, že je to česká tradice, i když to není původem česká ryba, ale pochází z Číny…a pokud bys ho někdy zabíjel, kuchal, čistil a připravoval (vč. hlavy na polévku), možná by ses přestal divit těm, co si dají raději řízek…

Další odpovědi
annas

Máte to nějak všechno popletené. Není to náhodou tak? Co máte k večeři na Štědrý večer, nikoliv k Vánocům.

Vánoce? Který vánoční den myslíte? Pokud pominu advent, tak Vánoce počítáme od Štědrého dne až do Tří králů.

Nevím, který den vás tedy zajímá. Na Štědrý večer nebo o Štědrém večeru pečenou rybu a kaši,a zeleninový salát.

Jinak v další vánoční sváteční dny dojde na řízek,, vepřovou pečeni, svíčkovou nebo kuře.

Popletl jste i slova pana faráře, Štědrý den nejsou přece celé Vánoce. tradiční jídla se nedodržují, místo rybího řízku se dělá vepřový. Kdysi v tento den býval křesťanský půst od masa – kromě rybího.

Dnes se nedodržuje.

Mc Merkurion

… já zase nechápu ty lidi, co tvrděj, že tradyce je něco, co bylo uměle vytvořeno jen na podporu prodeje domácích ryb …
… mimochodem, kapr nejni naše tradiční ryba, nebejt vánoc, vůbec by se pořádně nechytl …

… až budeš o trošku starší, pochopíš více věcí …

… tak vyřiď panu faráři, ať se vrátí zpátky do škole a neplácá blbosti, když něčemu nerozumí, ať se do toho neplete a raději ať vám čte z bible … tradiční vánoční jídla jsou úplně jiná a vepřový k nim patří víc než si myslíš …

… jsem proti katechismu a manipulování mládeže církví, ty jsi ale ukázkovej příklad toho, jak pan farář svý ovečky totálně oblbovává a dělá církvi medvědí službu …

… lidi jsou zmanipulovatelný, ale jak slyším"pan farář říkal, tak je to pravda", tak už dál nediskutuju, tito lidé mají opravdu svobodnou vůli …

Rokio

Řízek s kaší, bramborový salát a rybí polévka.

Ametyst

Kapra dobre marinovaneho, protože přímořské národy pohrdají rybami z blátivých louží .:-))

nyjono

Já zase nechápu ty, co považují kapra za tradyci. Ani vlastně nevím, co to tradyce je.
My máme tradičně rybku, já preferuji candátka. Malý řízek a kousek vinné klobásky. Jako přílohu bramborový salát a noky se zelím.
Takže od každého jen kousek a trochu 🙂

briketka10

My máme na Štědrý večer k večeři vinnou klobásu, kousek obalovaného
kapříka a obalovaný vepřový řízek s bramborovým salátem. Ten si jím až
do Tří králů – mám ho moc ráda i tu vinnou klobásu vše jen tak studené MŇAM :)

Moje Číči taky dostanou kousek řízečku a kapříka. Musím dát pozor na kostičky!

da ny

Koukám, že o českých a krajových tradicích českých Vánoc toho mnoho nevíš!
A pan farář asi také ne. Kapr je na některých stolech v Česku tradice poměrně novodobá. Ve světě (obecné) téměř žádná.
Jiná „tradiční jídla“ mívala chudina, statkáři a panstvo, měšťané. Na farách byl vždy stůl poměrně bohatý! Ryba nemusí být vždy jen kapr…
Kapr běžně nepatřil ani ve 20. století na „tradiční“ štědrovečerní stůl věřících (katolíků) v Jižních Čechách, navzdory proslulosti třeboňských kapříků. Večeře byla sladká (tradiční „polévka“).
Ponech ostatním svobodnou vůli a rozhodnutí, co bude na jejich vánočním stole. Ber v potaz i svobodnou vůli jednotlivých rodin, jaké volí tradice.