sushi

Co mám udělat v případě, že mi dlužník přestal splácet a to i když mi podepsal přiznání dluhu a splátkový kalendář

Dlužník neplatí

Odpovědi
salsa verde

podat žalobu, co jiného…

standa

  1. mimosoudními úkony ´přesvědčit´ dlužníka, že pro něj bude výhodnější (= levnější) dodržovat splátkový kalendář a vyhnout se tak soudním žalobám
  2. žaloba s uplatněním nároku na všechna příslušenství (zákonný úrok + případné smluvní sankce) → nejspíš bude soudem vydán platební rozkaz
  3. pokud dlužník neuhradí platební rozkaz v daném termínu, tak bych už nečekal ani jeden den a podal návrh na výkon rozhodnutí = EXEKUCE
  4. a pak už je to jen o tom, zda má/nemá dlužník exekuovatelný majetek

ad 1) mimosoudními úkony mám na mysli například:

  • písemná výzva od vašeho advokáta, která bude působit jednat psychologicky účinněji než-li vaše osobní pokusy a jednak bude obsahovat i výčet všech budoucích nákladů řízení včetně nákladů na exekuci, které by dlužníka měly celkem jasně přesvědčit, že bude výhodnější dodržovat platební kalendář