bauerlukin

Co mám odpovědět na otázku jestli půjčím peníze?

Zdravím mám jednoho kamaráda, který v dnešní době nemá moc peněz a chce abych mu půjčoval(mají malé dítě). Vždycky se mi ta odpověď blbě formuluje, tak si chci nějakou vymyslet předem… Navíc tváří v tvář jsem nejistý takže to je další důvod abych měl připravenou odpověď. Můžete mi napsat jak na takovou otázku, v mezích slušnosti, reagujete vy?

Nejlepší odpověď
elkon

Že máš sám málo a ať se snaží peníze vydělat.

Další odpovědi
cappuccino

Chapu te, je to neprijemna situace. Ale staci jedna spravna odpoved a mas to vyresene navzdy! Ja bych nehledala zadne vymluvy. Rekla bych, ze kamaradstvi ano, ale pujcovani penez ne! Ze mas svoje zasady. Pujcovani penez mezi kamarady nedela dobrotu. Pujcis jednou, prijde zas. Kamarad ma jiste rodinu – rodice, sourozence, prarodice. At se obrati na ne anebo at si najde druhe zamestnani.
Mozna prijdes o kamarada, ale pak to nebyl kamarad.
Taky musis pocitat s tim, ze penize, ktere mu pujcis, uz nikdy neuvidis.

jan.hons

Cizím lidem říkám, že sám mám problém při dnešní inflaci vyjít s penězi a známým říkám, že jsem nedávno peníze uložil na termínovaný vklad a že s tím 12 měsíců nemůžu nic dělat 😉

iceT

Pokud vrátí včas, tak nevidím problém, ale kamarád by si měl uvědomit, že vrátí půjčku a zase mu to bude chybět. A zase si půjčí, vrátí a tak dokola a dokola a dokola.
Bych mu to zkusila takto vysvětlit, třeba to pochopí. A když ne, tak jeho problém, není tvoje povinnost půjčovat peníze.

Mesiáš

Nauč se programovat a budeš mít dost peněz

Schluker

Ve vsi slusnosti bych mu rekl pravdu: „prcals, tak se starej“

paul1

No mohl je opravdu potřebovat. Pokud je to dobrý kamarád a pokud půjčené peníze v dohodnutém termínu vrátil, tak není problém. Lidé by si měli pomáhat.