postcd

Půjčili byste opět známému i když vám nevrátil nic z předchozí půjčky?

Poprosí vás opět o půjčení třeba 4000 Kč, máte ho/jí docela rádi, ještě vám nevrátil/a minulou půjčku, víte že má velké dluhy a má sklony utrácet peníze když je má. Teď je ale opět v tísni a nemá peníze na bydlení.

Nejlepší odpověď
chachar1922

V žádném případě. Jeho/její problém když utrácí peníze když je má. Takový člověk je už pěkně v …
Člověk by neměl pomáhat každému, zvlášť když to tady nejspíše nemá smysl a je to na úkor sebe.

Pokud věřiteli nevadí, že přijde o 4 tisíce, tak budiž.

Další odpovědi
Emefej

Ne!

marci1

Nepůjčila (a obzvláště když by mi peníze ještě dlužil). Jak se říká: Chceš-li ztratit přítele, půjč mu peníze. ☹

anonym

to je individuální. pár stovek půjčím, když nevrátí, neříkám si o ně a on už mě nikdy neosloví. pokud by se jednalo o blízkého, tak je to na uvážení. na cigára, chlast a drogy, zásadně nepůjčuji, jen na jídlo a bydlení. jak se dozvím, že si za to někdo koupil cigarety, tak u mě končí, navždy i jako kamarád.

zjentek

Docela rádi a nebo rádi? To je podstatnej rozdíl!
Ale no tak jistě, že půjčil. Akorát s tím rozdílem, že bych mu řek, ať si to rovnou nechá.
A co jinýho bych měl asi dělat, pokud máme zůstat normální? E?
Já vím, že je to dotaz, ale dej pak vědět, jestli existuje i druhá normální cesta. Už mě to rozdávání totiž … víš co.

briketka10

Asi ano. Když nemá na bydlení. Pomohla bych, třeba, říkám
třeba mí příště taky pomůže, anebo se na mě vyprdne, kdoví :)

palmal

Dvakrát jsem půjčil dvěma lidem o dost více, než 4000 a pokaždé jsem je dostal později, než jsme se domluvili a ještě po různých urgencích. Po třetí už bych nepůjčil. Za ty nervy to nestojí. Po těch zkušenostech…

cochee

Já nevím. Já mám totiž v sobě zřejmě nějaký záporný element – ale záporný pro mé okolí, pro mě je kladný – že ještě nikdy, NIKDY V ŽIVOTĚ, se NIKDO neodvážil mě požádat o půjčení větší částky než pár desetikorun. A to včetně mých dobrých známých, a je jich několik, kteří dluží, kam se podívají, což už je stálo několik přátelství. A tito se neodvážili ani o těch pár desetikorun.

anonym

Nikdy bych nepůjčil.Pokud mně někdo požádal o půjčku, tak jsem se ho zeptal jestli kouří (většinou to byli kuřáci, co chtěli půjčit).Pokud odpověděl, že ano, tak moje odpověď zněla:„Já nekouřím, tak mám, až přestaneš kouřit, tak přijď, pak půjčím.Abych ti půjčoval na cigarety, tak to po mně nechtěj.“
Víckrát ten dotyčný nepřišel.

BANAN93

Jak komu no, znám plno lidí, kteří se rozhodují „Mám vrátit kámošovi co mi vytrhl trn z paty (v domluvený termín) , nebo mám ject na pražskou sex drogy rock n roll párty“ na toho rozhodně sr a ještě mu nakopu pdl když se to dozvim. Jinak mám pár kámošů kterým půjčím i opakovaně a pomůžu jim maximálně a vím že mojí pomoci nezneužijí – prostě vzájemná úcta

no107064

to mi připomělo, že známý má už po termínu, kdy mi měl vracet peníze.
Jinak nepůjčovat !!! Chceš li přijít o kamaráda tak mu pujč peníze. Problémy, člověk z toho nic nemá, jen zbytečné starosti a pak problémy to z někoho dostat zpět. Já osobně bych už teď půjčil už jen lidem o kterých vím, že jsou spolehlivý … jenže tihle lidé většinou nepotřebují půjčovat, protože se dokáží o sbe postarat sami.