Avatar uživatele
zjentek

Co mám očekávat od filamentové LED žárovky?

O význam slova filament mi nejde, ten znám. Přesto si u žárovky nejsem jistej.

Původní otázka- Co mám očekávat od filamentové žárovky?
Chyba se vloudí, Kepler promine a doplní ;))

Zajímavá 0 před 2741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kepler nic nedoplní, protože neví vo co go.
Led filamentová žárovka je kombinace led diod s luminoforem na vlákně.
Spotřebu má podobnou jako led žárovka, nicméně nedosahuje takových světelných výkonů ( je to udělané schválně, nemá to chladič LED).
Má velmi teplé světlo (cca 2500oK i méně) a vypadá jako retro ( někdo si na tom zakládá)
Jednu výhodu má, funguje i na stolních lampách které mají dotykový vypínač s několika úrovněmi svícení. Klasická led na snížené úrovni bliká ! U mne to tak funguje.

Zjentek promine, mezery budu dělat i nadále. On se svět kvůli tomu točit nepřestane.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nějak nechápu smysl otázky. Klasickou filamentovou žárovku znáš celý život (klasika s wolframovým vláknem). Co dalšího u ní ještě můžeš očekávat:, jedině nejlevnější výrobu, nejvyšší spotřebu a nejkratší životnost. S tím se už moc převratného nenadělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Ad mezery- Nic, dobrý, já jen, že to vypadá, jakoby´s neuměl česky, hihi ;)

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nikdy jsem neříkal, že umím !

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Vím vo co gou, taky jsem to četl. Ale nazývat LED zdroje žárovkami je stejná kravina, jako je nazývat loučemi. Poprvé čtu, že LED mají nějaká vlákna. Je to zmatek v terminologii, nic víc.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Já vím ty nic, jen muzikant. Co je s tebou dneska, nějak moc neznalostí.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nic nevíš. Na vlákně je luminofor a miniaturní diody v sérii.
Proto nemá žárovka žádný předřadník a nemá také žádný chladič diod. Jakou funkci má luminofor si určitě někde najdeš.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Na hlavní výhodu jsem zapomněl. Na rozdíl od ostatních LED žárovek, které jsou hodně směrové, toto provedení šíří světlo jako klasická žárovka.
O malém výkonu to již také neplatí. Výkonově jsou již srovnatelné s klasickými LED žárovkami.

před 2739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Bliká tam i LED žárovka určená pro stmívání !!! Princip nižší úrovně světla je zde jiný než u klasického plynulého stmívače.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To je dobrý věděr, díky.

před 2741 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek