Vladislav II

Co mám dělat s nejasným vyúčtováním?

Chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když vlastním byt v soukromém vlastnictví v bytě nežiji a mám vysoké náklady za vyúčtování za vodu atd. Mohu se na někoho obrátit, když předseda vlastníků to nechce řešit a nechce mi udělat reálné vyúčtování a paní z Bytesu komunikuje pouze s ním… Mám nějaká práva?

Odpovědi
Drap

Ano máš. Podle stanov družstva vlastníků.

Smlouvyzdarm

Nebydlet ještě neznamená neplatit. Zejména náklad na topení se moc ovlivnit nedá, a to ani když celý rok ani nezapnete radiátor. V každém případě krom stanov SVJ bych se v tomto případě podíval do zákona 67/2013 Sb., kde najdete vše potřebné na co a v jakých lhůtáchmáte nárok v souvislosti s vyúčtováním.
Doplnění – ten zákon má jen 15 paragrafů a to snad zvládne přelouskat každý…