MasterKing

Co mám dělat proti závislosti na počítači?? Vždy když přijdu domů hned jdu na počítač nemohu se zbavit závislosti na PC.

No zařadil jsem to do zdraví myslel jsem na to že jsi tím kazim i zrak tak nevim do jaké kategorie to zařadit ;)

Nejlepší odpověď
aramah

Vyhodit z okna :DD

Další odpovědi
venkovan

Zkus si vybudovat závislost na sportu. třeba na dálkovém běhu, na chůzi, apod. Tu si vybudujěš stejně jako závislost na PC. začneš pomalinku, každý den a posléze zjistíš, že když doma míjíš botník se sportovní obuví, hned se do nich obouváš a vybíháš.

A teď o Červené Karkulce
Byla jedna malá holčička, která nosila …

hanulka11

Na to asi platí jen pevná vůle, nic jiného.

Mousinek

Dejte si na pc tohle http://www.ko­mik.cz/cedule/94-zakaz-pouzivani-pc/

Fred

Zapisuj si, kolik casu na pocitaci travis. Potom si urci nejaky cas, ktery budes na pocitaci travit. Na zacatku si treba urci presny cas, kdy skoncis. Nebo si urci cas, kdy ho zapnes. Nauc se to dodrzovat. Zpocatku to jde tezce, ale kazdy krucek je cestou k uspechu a po case se da takovy navyk osvojit. Postupne pak muzes snizovat cas, ktery na nem travis. Vezmi diar nebo kalendar nebo si proste napis na papir dny a vzdy si udelej fajfku, kdyz uspesne dodrzis cas, ktery jsi si urcil, ze na pc stravis.

Navyk trva 21 dni. Takze pokud se ti podari 21 dni dodrzovat takovy system, pak uz to pujde dobre. Budes nad tim mit vetsi kontrolu a to ti doda sebevedomi, takze pak snaze se muzes dat do snizovani casu na pc. Proste si urcis, ze ho zapnes treba az o pul hodiny pozdeji. Stale si odskrtavej dny, kdy dodrzujes system. Je to povzbuzujici, motivujici a cim dele to vydrzis, tim snaze to dal pujde.

Protoze pokud jsi skutecne zavisly (ale pozor: zavislost je jen pojem, vsichni jsme zavisli na spouste vecech – je jen otazka v jake mire), muze to byt obtizne, vhodne se motivuj. Jednou z dobrych metod je sepsat si na papir pro a proti. Na jedne strane si napises seznam vyhod, na druhou stranu napises seznam nevyhod. Kdyz to clovek vidi prehledne na papire, je to mnohem prehlednejsi a vice motivujici.
Dalsi motivaci – trochu jine kategorie – je odmena za kazdy den, kdy uspesne dodrzujes zavedeny system. Behem dne si treba reknes, ze kdyz to ten den dodrzis, das si vecer kousek cokolady (nebo proste neceho co mas rad.. a nemusi to byt jidlo, muze to byt treba nejaka oblibena cinnost apod. – samozrejme ne pc 😁 )

Pamatuj, ze je dulezite psat si to na papir. Nase pamet muze byt jaka chce, ale zapsane myslenky na papire vedou k poradku v nasi mysli a zabranuji kognitivnim zkreslenim, ke kterym mame sklony. Dokonce nasi pamet zlepsuji. Nase mysl ma tendenci upravovat nase vzpominky, dokonce i vyplnovat prazdna mista v pameti. Mit vse zapsane na papire znamena mit system a vyrazne to zlepsuje schopnost ho dodrzovat. (na to pamatuj i tehdy, az se budes chtit k necemu primet (napr. pravidelne se ucit nebo cvicit))

Take je dobre najit si nejakou jinou zabavu. Vzpomen treba i na neco z drivejska. Je treba mnoho lidi, kteri radi ctou, ale postupem casu si zvykli na pocitac a docela zapomeli cist, prestoze jim to prinasi mnohem vetsi uspokojeni. Znovuobjevovani svych zajmu je naprosto bezne. Take si hledej nove zajmy, nove aktivity. Nejen, ze to cloveka bavi a citi se lepe, kdyz svuj cas travi pestreji, ale vede to i celkove ke zlepseni urciteho pohledu na svet, mysleni, kondice, tvorivosti apod. (coz jsou mimochodem vsechno velmi dulezite faktory pro nasi schopnost byt uspesny)

Hlavne vydrz, zacatky jsou vzdy nejhorsi. Az zvladnes dat do toho system a budes cas snizovat, urcite pochopis, ze uz nad tim mas takovou kontrolu, ze muzes upravit cas straveny na pc dle svych predstav. To uz poznas sam. Stale davej pozor, jak ti to jde. Hledej, zda nekde neni nejaky zadrhel a kdyz je, premyslej o pricinach, hledej reseni. Vylepsi si ten system individualne presne pro tve potreby tak, aby to fungovalo.

Vála

Nehraj wowko ani thewest a nechoď na facebook :D nee a taky se začni věnovat nečemu zábavnýmu a může to bejt i nenáročný třeba pingpong a choď ven s kamarádama :)