Avatar uživatele
lusy116

Bolí mě záda, měla bych přestat chodit na tělocvik?

Ahoj:) Moc chci poděkovat za přijmutí a rovnou přicházím s dotazem: Asi v mých 11 letech mě poslal dětský lékař na ortopedii, tam mně zjistil začínající skoliózu… Chodila jsem na rehabilitace a měla jsem cvičit a nosit podpatěnku půl cm… Jenže samozřejmě jak jsem v pubertě, tak sem říkala cvičit a podpatěnku – to teda ne… mě to nebaví… Tak sem se na to vyprdla… Jenže asi před měsícem mě chytly tak záda, že jsem musela znova k ortopedovi, ale byla jsem u jiného, protože ten můj tam zrovna nebyl… předepsal mně znova rehabalitace… předepsal mně 3 rehablitace, ale sestřička si ještě jednu přidala… Cvičím a záda opět děsně bolej… Už to bylo fajn, ale ve středu jsem měla rehabilitaci a promasírovala mě tam… To bylo dobrý, jenže jsem měla ve čtvrtek hned 2hodinovej tělocvik a dělali sedy lehy a běhali a lezli po tyči atd… Někdy i posilujeme… Takže je to zase uplně stejný, jako to bylo před měsícem, zase mně tam praská a celkem dost to bolí… Nevím co s tím dělat… a zdali mám normálně cvičit, i když to bolí, nebo ne… Potřebuji váš názor :) Jinak je mi 13 let _)Děkuji moc

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? redy před 2667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Chce to doktora ale to ty víš.

Cvičit do bolesti je kravina, nedělej nic s bolestí. Ano, rehabilitovat jen pod vedením sestry.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Sedy x lehy nejsou příliš vhodné, běh a skoky také ne.
Je třeba pravidelně cvičit léčebné rehabilitační cviky, posilovat vhodně zádové a břišní svalstvo.
Omezení TV by měl schválit/doporučit lékař.
Jsou věci, na které byste se „vyprdnout“ neměla (podpatěnka, vhodné cviky a masáž, metody rovnající páteř. Dlouhodobě Vojtova metoda na RHB nebo metoda Dr. Molnára).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Měla bys cvičit a to co nejintenzivněji, dokud nebude pozdě. Samozřejmě mám na mysli ty správné rehabilitační cviky. Je to jediná cesta nápravy a běh na dlouhou trať, ale vyplatí se to. Sám mám od dětství lehčí skoliózu, cvičení jsem moc nedával a teď v pokročilejším věku trpím jako pes, pokud mám vyvíjet nějakou fyzickou aktivitu. Půl hodiny a dost. Zhoršilo se to podstatně, když jsem přibral, začarovaný kruh. Pokud chceš vědět více a chceš cvičit i doma, pak koukni sem: http://www.kir­juchin.cz/Sko­lioza-patere.aspx

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Klidně cvič, co to jde, a znovu zajdi k lékaři.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Drap – docktor od compu ???
Diagnozu a aktuální stav může posoudit jen a jen ortoped a to na základě vyšetření , pokud tě záda bolí tak bych necvičil , záda nebolí pro nic – za nic , je tam nějaká příčina která může i nesprávným cvičením stav zhoršit .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Bohužel na tuto otázku ti dá správnou, odbornou (fundovanou) odpověd jen tvůj lékař, který zná tvůj zdravotní stav. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Lucy,
tohle nemůžeš řešit s cizími lidmi přes internet,
jedině se svým lékařem.

Zajdi k němu co nejdříve!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

laybor: když sis nepřečetl pořádně otázku a nic o skolióze nevíš, tak aspoň holce neblbni hlavu. Nic ve zlém, ale je to dost závažná záležitost.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler , jak víte že se ke skolioze nepřidala další diagnoza ?

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jinak mám za to ,že se ptá jestli má cvičit v TV , neptá se na rehabilitaci .

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Asi sis to opravdu celé nepřečetl. Před měsícem byla znova u odborného lékaře a ten snad ví nejlíp jakou má diagnózu a jak ji léčit. Nebo to snad víš lépe ty?

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zdravotní stav se mění ze dne na den , a doktoři od compu co doporučují cvičení a pacienta v životě neviděli jsou co – jasnovidci ??

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví