lusy116

Bolí mě záda, měla bych přestat chodit na tělocvik?

Ahoj:) Moc chci poděkovat za přijmutí a rovnou přicházím s dotazem: Asi v mých 11 letech mě poslal dětský lékař na ortopedii, tam mně zjistil začínající skoliózu… Chodila jsem na rehabilitace a měla jsem cvičit a nosit podpatěnku půl cm… Jenže samozřejmě jak jsem v pubertě, tak sem říkala cvičit a podpatěnku – to teda ne… mě to nebaví… Tak sem se na to vyprdla… Jenže asi před měsícem mě chytly tak záda, že jsem musela znova k ortopedovi, ale byla jsem u jiného, protože ten můj tam zrovna nebyl… předepsal mně znova rehabalitace… předepsal mně 3 rehablitace, ale sestřička si ještě jednu přidala… Cvičím a záda opět děsně bolej… Už to bylo fajn, ale ve středu jsem měla rehabilitaci a promasírovala mě tam… To bylo dobrý, jenže jsem měla ve čtvrtek hned 2hodinovej tělocvik a dělali sedy lehy a běhali a lezli po tyči atd… Někdy i posilujeme… Takže je to zase uplně stejný, jako to bylo před měsícem, zase mně tam praská a celkem dost to bolí… Nevím co s tím dělat… a zdali mám normálně cvičit, i když to bolí, nebo ne… Potřebuji váš názor :) Jinak je mi 13 let _)Děkuji moc

Nejlepší odpověď
redy

Chce to doktora ale to ty víš.

Cvičit do bolesti je kravina, nedělej nic s bolestí. Ano, rehabilitovat jen pod vedením sestry.

Další odpovědi
da ny

Sedy x lehy nejsou příliš vhodné, běh a skoky také ne.
Je třeba pravidelně cvičit léčebné rehabilitační cviky, posilovat vhodně zádové a břišní svalstvo.
Omezení TV by měl schválit/doporučit lékař.
Jsou věci, na které byste se „vyprdnout“ neměla (podpatěnka, vhodné cviky a masáž, metody rovnající páteř. Dlouhodobě Vojtova metoda na RHB nebo metoda Dr. Molnára).

Kepler

Měla bys cvičit a to co nejintenzivněji, dokud nebude pozdě. Samozřejmě mám na mysli ty správné rehabilitační cviky. Je to jediná cesta nápravy a běh na dlouhou trať, ale vyplatí se to. Sám mám od dětství lehčí skoliózu, cvičení jsem moc nedával a teď v pokročilejším věku trpím jako pes, pokud mám vyvíjet nějakou fyzickou aktivitu. Půl hodiny a dost. Zhoršilo se to podstatně, když jsem přibral, začarovaný kruh. Pokud chceš vědět více a chceš cvičit i doma, pak koukni sem: http://www.kir­juchin.cz/Sko­lioza-patere.aspx

Drap

Klidně cvič, co to jde, a znovu zajdi k lékaři.

anonym

Drap – docktor od compu ???
Diagnozu a aktuální stav může posoudit jen a jen ortoped a to na základě vyšetření , pokud tě záda bolí tak bych necvičil , záda nebolí pro nic – za nic , je tam nějaká příčina která může i nesprávným cvičením stav zhoršit .

marci1

Bohužel na tuto otázku ti dá správnou, odbornou (fundovanou) odpověd jen tvůj lékař, který zná tvůj zdravotní stav. 🙂

ivzez

Lucy,
tohle nemůžeš řešit s cizími lidmi přes internet,
jedině se svým lékařem.

Zajdi k němu co nejdříve!

Kepler

laybor: když sis nepřečetl pořádně otázku a nic o skolióze nevíš, tak aspoň holce neblbni hlavu. Nic ve zlém, ale je to dost závažná záležitost.

anonym

Kepler , jak víte že se ke skolioze nepřidala další diagnoza ?

anonym

Jinak mám za to ,že se ptá jestli má cvičit v TV , neptá se na rehabilitaci .

Kepler

Asi sis to opravdu celé nepřečetl. Před měsícem byla znova u odborného lékaře a ten snad ví nejlíp jakou má diagnózu a jak ji léčit. Nebo to snad víš lépe ty?

anonym

Zdravotní stav se mění ze dne na den , a doktoři od compu co doporučují cvičení a pacienta v životě neviděli jsou co – jasnovidci ??