Avatar uživatele
Veru2000

Co mám dělat, když pes odbíhá a čuchá?

Ahoj.
Se svým psem běhám agility (zlatý retrívr, 4 roky).
Sice mu to jde, ale problém je v tom, když přeskočí skočku, tak mu něco cvakne v hlavě a odběhne z parkuru
(jde se vyčurat nebo jde za jinými psy nebo zkoumat okolí). Přitom to tam zná, tak nechápu, proč to dělá.
Čeho jsem si všimla, je, že když jsem byla na tréninku s kamarádkou (bez mamky), tak to odběhl bez chyby, ale když byla mamka na tréninku, tak odbíhal všude, kde se dalo, nechápu proč.
Agility jsou bezkontaktový sport, pes nesmí být na vodítku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 3075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hans51

Psi to prostě dělají, očichávají a očůravají. Nic neobvyklého.

Upravil/a: Hans51

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nemáš dostatečně zvládnutou poslušnost psa v počátcích. Když chce cvičit pán, musí chtít cvičit i pes a ne naopak. Před výcvikem psa pořádně vyvenči a nech ho vyběhat na volno. I při procházkách cvičit psa, že tě musí stále sledovat. Matka , nebo člen rodiny může být rušivý element. Pokud používáš jako odměnu pamlsky, dej psovi před hlavním dnem výcviku den hladovku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Evidentně je mamka rušivým elementem, který narušuje výcvik…
Zřejmě si pes myslí, že v její přítomnosti nemusí poslouchat, že její přítomnost pro něj znamená „Volno“.
Toto chování může být způsobeno tím, že pes nemá upřesněnu svou roli v hierarchii rodiny (smečky) – dokud si toto nevyjasníš s mamkou (je to tvůj pes, takže ona do jeho výchovy nebude zasahovat), prostě mamku požádej, aby se treningů a soutěží neúčastnila (ale doporučuju, abyste si to vyjasnily rychle – ať psovi ´neblbnete´ hlavu)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Když máš vypozorované kdy odbíhá, zkus ho včas zarazit.
Trhni vodítkem nebo stopovacím vodítkem, popř. povelem.
Časem se ukázní.
A jak už se tu psalo, omez rušivé elementy na minimum.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KARI05

Dej si ho na vodítko

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

to je dneska nějaká móda, nepsat čárky? :{/>

před 3075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek