dandajen

Co má člověk udelat, když spolkne minci??

Nejlepší odpověď
Kepler

Měl by se zachovat jako prodejní automat: co nejrychleji vydat zboží.

Další odpovědi
Klaproth

To záleží na polknuté měně. Pokud jde o tvrdou měnu, vyhledat lékaře, u měkké měny tomu nechat přirozený průběh a na WC potom použít cedník.

autacek

Je třeba zajít do nejbližší pobočky ČNB, tam počkat než se objeví a následně požádat o výměnu.

Kelt

Měl by se snažit dostat ji ven. Konkrétně by měl poradit lékař. Pokud nezůstane mince v krku a člověk se neudusí, měla by se dostat do střev a potom ven. V extrémních případech je nejlepší operace.

bflmpsvz2

Pokud je mince železná (to jsou v současnosti všechny platné české mince), neměl by na ni polykat magnet. Minimálně do doby, než mince vyjde. Pokud by se magnet přitáhl k minci přes stěny střeva, tak by nezbylo než operovat.

Danina65

Čekat, nic než čekat.Pokud byla hodnotná, zaměřit se na pravidelné revize.