dust8

Co, když se umělá panna naplní heliem? Dala by se pak použít i ve stavu beztíže?

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud se naplní heliem, bude mít menší hmotnost a Země ji bude přitahovat menší silou. Pokud bude mít stejný objem, jako kdyby byla naplněná vzduchem, bude na ni v běžných podmínkách u zemského povrchu působit vzduch stejně velkou vztlakovou silou. Nedokážu říct, jestli vztlaková síla bude stačit na to, aby ta panna stoupala vzhůru, když bude naplněná heliem, záleží na tom, jaká bude celková hustota panny vůči hustotě vzduchu.

Ve stavu beztíže není žádná vztlaková síla, i panna naplněná obyčejným vzduchem by se ve stavu beztíže vznášela, takže nevidím význam v tom, aby ve stavu beztíže byla panna naplněná heliem.

Další odpovědi
zjentek

A k čemu?

Všimni si, že na ISS mají téměř neustále alespoň jednu ženskou. Myslíš si, že ji tam kdokoli snad napouští heliem?

Kelt

Ty si myslíš, že kosmonauti tam v kosmické lodi mají takové erotické pomůcky? Nebo si myslíš, že by to s takovou pannou bylo lepší?

Dochy

Není to ve stavu beztíže jedno, jestli ji někdo bude plnit heliem či něčím jiným?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.