Pokročilý

Co když koupím na aukro / nebo někde jinde kradenou věc?

Co když koupím já (nebo vy) kradenou věc po internetu (aukro, apod..) ?
Kdo riskuje potom vězení? Jak dokážu, že jsem si koupil třeba mobil přes aukro? Co když ten mobil co jsem koupil já, koupil i ten předemnou přes aukro? A co i když ten před ním koupil ten mobil zase přes aukro a teprve ten ho třeba našel a prodal?

http://www.novinky.cz/…

Doplňuji:
:D no.. jen jsem do teď rád nakupoval přes aukro či sbazar.. Ale nechci aby u mě skončila kradená věc.. Proč mám být potrestán za to, že jsem si koupil věc přes aukro? Na nové věci prostě lidi nemají..
Příklad: Stejný mobil!
Nový mobil: 8000kč
Mobil z aukro: 2500kč

Normální člověk si raději koupí ten z aukra.

Odpovědi:

Pokročilý

Na mne otázka působí, jako byste hledal návod, jak "vyprat" kradené zboží.
V Aukru máte vedenou historii obchodování, určitě nebude problém dokázat, že bylo zboží zakoupeno či prodáno zrovna tam.
Doplňuji:
Tak to jsem ráda :-).... Řekla bych, že pokud máte svůj účet na aukru, nemusíte mít obavy. A pokud vím, nedávno proběhly nějaké změny v zákoně, který se týká nákupu těchto věcí, pokusím se vám najít odkaz, nebo možná bude někdo rychlejší.

Bát se nemusíte, v současnosti ale platí, že kradenou věc policie vrátí majiteli. Peníze pak musíte vymáhat od prodejce.
Od roku 2014 (možná) bude platit nový Občanský zákoník a pokud kupujete v dobré víře( nevíte, že je věc kradená), tak vám zůstane ve vlastnictví.

Diskuze k otázce

Pokročilý

sio

http://obcanskyzakonik.justice .cz/…
Z toho jsem pochopila, že tohle bude zahrnuto v novém zákoníku, který se teprve připravuje. Zda je to správně, netroufám si posoudit. Ale k vaší otázce, Aukro má program ochrany kupujících, jiní solidní internetoví prodejci jej budou mít také.

Pokročilý

dj.david1234

:-) Děkuji za Váš čas :-) Alespoň se nemusím tak bát nakupovat levněji :-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.