Beer4Real

Může si majitel psa vymáhat právo pomocí policie?

Sestra s přítelem si vzali z psa útulku. Majitelem psa byl uveden přítel.
Před časem se rozešli, pes zůstal u nás se sestrou.
Nyní si chce ale bývalý přítel vyřizovat záležitosti tím, že nám chce sebrat toho psa.
Já bych ho nikdy nikomu nedal, ale co když to bude řešit soudně?

Otázka zní: Může u nás zazvonit policie a vymáhat si vydání psa majiteli?

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že pokud soud nařídí vydat psa tomu člověku, vy to nebudete respektovat, mohli by jste upadnout v podezření ze spáchání přestupku (proti majetku nebo občanskému soužití) a v krajním případě by policie u vás mohla zazvonit.
Na ten přestupek to odhaduju vzhledem k tomu, že pes asi nebude mít příliš velkou hodnotu, když byl z útulku.
Ale než ta policie zazvoní, bude to dlouhá cesta. Já myslím, že se na to nejspíš vykašle.

Ale jestli náhodou toho psa chce proto, že ho má opravdu rád a ne proto, aby vám ublížil (což musíte posoudit sami), tak byste mohli snad zvážit, jestli mu neustoupíte.

Další odpovědi
Drap

Pokud tak rozhodne soud, tak může jeho nařízení vymáhat i policie. Bez rozhodnutí soudu to zřejmě nepůjde.

setapouch

Mate neco, co vam nepatri, a ptas se, jestli to muze chtit majitel zpatky? To je vtip?