Co kdyby někdo veškerou svou moč vždy vypil zpět, pokud by jinak pil a jedl velmi zdravě? Prý je zdravé pít svou moč.

Viz:

Podstatou urinoterapie je skutečnost, že léčí organizmus jako celek a ne jenom určitou nemoc. V Mexiku a Japonsku je dokonce studium této léčebné metody součástí vzdělání na lékařské fakultě.

K metodám celostní medicíny převažuje v naší kultuře velmi negativní postoj, k urinoterapii pak obzvláště. Zřejmě je to dáno výchovou. Už malé děti jsou vedeny k tomu, že moč je odpad – cosi špatného, co už naše tělo nepotřebuje, a tak to vyloučí pryč.

Opak je ovšem pravdou. Moč obsahuje více než 200 složek – nutriční substance, minerály, vitamíny, zbytky bílkovin a aminokyselin, enzymy, hormony, antivirové, antibakteriální, antimykotické a antirakovinné látky a mnoho dalšího. Hlavní součástí moči je voda, která projde celým naším tělem a je tak schopna uchovat ucelenou informaci o stavu organizmu. Chuť normální moči je hořká.

Více zde: https://terapi­e.zdrave.cz/u­rinoterapie-lecba-moci/

Prostě třeba od dospělosti mimo dohled rodičů začně někdo, kdo byl vždy hodně zdravý a jedl zdravě, pil zdravě a měl vynikající imunitu. Tak začal ze dne na den vždy pít veškerou svou moč, kterou by si vždy sterilně někam odčural do nádoby, kterou by pak prohnal myčkou k tomu určenou (mají ji např v nemocnici na vyplachování bažantů a mís). Posilovalo by to dál jeho imunitu, či by začal brzo být jeho zdravotní stav horší a horší?

Nepil by pouze moč, ale i vodu a dalši tekutiny (zdravé), ale co by vymočil, tak by zpět vždy vypil.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je nejabsurdnější alternativní úchylka medicíny, se kterou jsem se kdy setkal. Brzy nám budou doporučovat jíst svoje ho*na. Už ten odkaz je neseriózní.
Urinoterapie je název pro léčbu z oblasti alternativní medicíny, při které pacient pije svou vlastní (autourinoterapie) či cizí moč nebo se jí potírá. Společností je převážně vnímána jako kontroverzní či založená pouze na placebo efektu. Nebyla prokázána terapeutická účinnost takovýchto použití moči. Podle Českého klubu skeptiků Sisyfos je urinoterapie léčbou absurdní, protože moč je především roztokem látek odpadových, a někdy i tělu cizích, toxických. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Urinoterapie
S tím souhlasím, protože jsem si snad ještě udržel zdravý rozum. Můžu jíst sebezdravěji, ale výsledkem je vždy nežádoucí odpad. Ti alternativci fakt nevědí jak ještě vydělat, oni si myslí, že co pacoš, to ťululum.

Další odpovědi
da ny

Veškeou není třeba vypít :D
„Nápor farmaceutických skupin, kterému je vystaven pacient, ale i lékař, je obrovský,“ krčí rameny Partyková. Za dvacet let užívání urinoterapie se prý nesetkala s nikým, u koho by zůstala bez účinku. „Neznám nemoc, pokud není extrémně zastaralá, kde by urina nezabrala, ale i u zastaralé nemoci urina vždy průběh nemoci zmírní,“ tvrdí lékařka.
http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/nejlepsi-lek-vlastni-moc-tvrdi-zastanci-urinoterapie_242969­.html
Jako desinfekce je léty prověřená..

Dochy

Mohu připustit že i to pití moči může mít nějaké zdravotní klady. Však naprostá většina léků jsou také víceméně jedy. Ale dlouhodobě pí veškerou moč? To určitě ne. Přeci jen musí být nějaká cesta jak se některých látek nakonec zbavit…

Kepler

da ny: desinfekce možná, prý je dobré otevřenou ránu počůrat si. Pak ještě koňská moč odbarvuje vlasy – dělaly to Mongolky. To je asi tak všechno. Jo, ještě kde se já vyčůrám, tam dva roky tráva neroste.