AVATAR666

co jsou to syrovátka??

?????????????­????????????

Nejlepší odpověď
panenka

syrovátka je kapalina, která zbude po sražení mléka při výrobě sýrů.syrovátka obsahují bilkoviny a vitamin B

Další odpovědi
Miroslavst

Syrovátka je žlutozelená tekutina, která zbyde po sražení mléka. Syrovátka je vlastně mléčné sérum, které se získává po odstranění kaseinu z mléka. V praxi to vypadá asi tak, že se mléko úmyslně srazí a vznikne tuhá část kasein, což je v podstatě tvaroh a tekutá část, které se občas říká mléčné sérum, což je syrovátka. Takto se získává obyčejná sladká syrovátka, která ale rozhodně není vhodná k doplnění příjmu bílkovin a snižování hmotnosti. Je tomu tak proto, že ve většině případů obsahuje pouze okolo 12 % bílkovin a přes 60 % sacharidů.

A pro zajímavost, je to ta syrovátka a ne ty syrovátka