Aaron

Co jiného doma očekávaj?

Toxický rodiče neustále řešej naprosto povrchní hovadiny, jsou zlý ke svým dětem, neustále je za něco kritizují, udržují pod tlakem a když je dítě odtažité, nedůvěřivé a chce mít svůj klid, ještě ho za to seřvou. Jak je možný, že to dneska lidem přijde normální, běžný a čim to je, že to zašlo tak daleko?

Nejlepší odpověď
Drap

Nezbývá než toxické rodiče zaslat na detoxikaci. Pak se vše zlepší.

Další odpovědi
ivzez

Toxičtí rodiče? To čtu prvně, co tím míníte?

Neznám rodiče, kteří by byli na své děti zlí.
Kritika a nároky jsou v pořádku, ale záleží i na formě.

Kritičtí a nároční jsme obvykle na ty, na nichž nám záleží,
koho máme rádi a pro koho chceme to nejlepší.

Horší to někdy bývá s formou → ale je otázka, jestli ji lze rodičům, kteří sami jinou výchovu nepoznali (jako děti zažili stejnou výchovu), vyčítat. Spíše než výčitky by podle mne bylo lepší jim nabídnout jiné možnosti (nasměrovat je na literaturu a weby o výchově).

zjentek

Takhle když to probíhá, skončí to jako ta STUDNA, Třicet případů majora Zemana.