holaola

Co je život bez boje?

Nejlepší odpověď
annas

Otázke je nepřesná.

Je několik druhů bojů – vnější i vnitřní boj – přímo např. zbraní jeden pro druhému, boj o vítězství ve sportu, tedy boj konkrétní.

Ale častěji člověk bojuje vnitřně, sám se sebou, boj mezi dobrem a zlem, boj o zdraví, o lásku. o své přesvědčení, myšlenky atd.

Bez vnějšího boje se dá snáz obejít, ale bez vnitřního nikoliv..

Člověk bez boje by byl ztracený, bojovat má smysl a posilovat třeba sebevědomí. Důležité je vědět proč bojovat, i když vždy nejde o vítězství.

„Život je píseň – zpívej ji. Život je hra – hraj ji. Život je boj – přijmi jej. Život je sen – uskutečni ho. Život je oběť – nabídni ji. Život je láska – užívej si ji.“ Satja Sáí Bába

Další odpovědi
still

Nic

dudu

Divná otázka. Bojovat o život přece každému velí pud sebezáchovy. Za komoušů jsme také „bojovali za mír“ a vedli např. „boj o zrno“.

gecco

Nuda…
A tím nemyslím nudistickou pláž…
😉

Kryšpín

Když je stádo spokojeno co jim nalinkovali a přednášeli ve veřejných blábolkách komunisti později demokratičtí kapitalisti.
Hlavně když mám plný Břuch a mohu v zákulisí a v hospůdce nadávat