Tata

Co je výhodnější u plotu z pletiva.

Chci oplotit část zahrady plotem z pletiva. Při zemi chci mít betonový sokl cca 10 cm vysoký. Je lepší když je drátěnka nad soklem nebo když je zapuštěna v betonu. Slepice ani jiné zvířectvo nebude plot oddělovat.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejsem si jistý, jestli správně rozumím otázce. Jestli drátěnkou myslíte vlastní pletivo, tak to se nikdy nezapouští do betonu. Nejdřív musíte mít zatvrdlý sokl, sloupky a na ně se potom napíná pletivo. Zvolte raději druh s nezapleteným drátem. Na sloupky se nahoru, dolů, případně uprostřed napnou dráty pomocí napínáků, na ně se zavěsí pletivo, které se pak postupně vypne a zajistí.

Další odpovědi
dědapetr

Podle mě nad soklem a může pletivo ležet spodkem na betoně.Je to proto,že případné výměně oplocení bylo pletivo volné.

dudu

Domnívám se, že zapustit pletivo do soklu není výhodné, neboť ten by měl mít delší životnost než plot. Při příp. rekonstrukci je snažší nahradit „volné“ pletivo, než pak bourat jednolitou konstrukci. Jen pro informaci vězte, že při dnešních cenách může nastat paradoxní situace, kterou jsem byl nucen řešit a sice, že parcela o výměře 1000 čtverečních metrů má odhadní hodnotu 50.000 Kč a nové oplocení by přišlo téměř na stotisíc korun!
Doplňuji:
Měl jsem na mysli dodávku plotu tzv. „na klíč“.