zjentek

Co je nejvulgárnější – vůl, hňup, anebo cyp?

Otázka inspirovaná otázkou-

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-krava-mnohem-vulgarnejsi-nez-koza

Dubraro, takhle položeno by to bylo jednoduchý rozhodnout, jenže tadyk je cyp „pomocník haviřa“, v křížovkách též „havíř nemotora“. Takže co je nejvulgárnější?

Nejlepší odpověď
Kepler

Domnívám se, že „cyp“, ale jenom na Severní Moravě, resp. jen ve Slezsku, protože asi jenom tam vědí, co vlastně je. Když je někdo blbec, tak na Moravě je to hňup, v Čechách vůl, tady bych to viděl na stejno.

Další odpovědi
annas

Záleží na úhlu pohledu, kontextu a jednotlivých významech. Všechny výrazy se používají jako nadávky.

Z pohledu hodnocení jazyka je jako vulgární označovaný vůl, i když dnes se užívá zpravdila bez vulgárního podtextu – ty vole – jedna z nejrozšířenějších nadávek.

Trochu mírnější je hňup – většina neví, co původně slovo znamenalo, stejně jako ostravský cyp. .

Pokud beru slovo cyp ve významu 4, tak tento výraz je nejvulgárnější.

  1. vůl – vulgární, hanlivé označení – hlupák,
  2. hňup – hanlivě hlupák, nadávka – podobně jako vůl – hňup původně vykastrovaný kozel
  3. cyp – ostravská nadávka – hlupák – původně nevyučený havíř..

--
4. cyp = vulgární mužské přirození, ale to se zpravidla nepovažuje za nadávku.

Význam slov podle SNČ.

Lamalam

U nás v Krušných horách se cyp vůbec nepoužívá. Vůl a hňup občas ano, ale nejčastěji se titulujeme výrazem trotl.

dubraro

Rozhodni sám.
Vůl = kastrovaný býk
Hňup = kastrovaný kozel
Cyp = nářečně a vulgárně penis

Cenobita

(cip) ~ cap – kozel; říká se: „ty smrdíš jak cap“; také samec od kamzíka

souhvězdí kozoroh: Capricornus (lat.), latinská zkratka: cap (čti kap)

hňup – je také velký hlupák;

viz další v odkazu:

Zdroj: http://g.cz/8-ceskych-vykastrovanych-slov-ktera-pouzivame-casteji-nez-je-zdravo-navic-uplne-nesmysln

Nuk nuk

Nejsem sice z Ostravy, ale myslím, že „cyp“ je asi nejvulgárnější, protože už ve svém původním významu je v podstatě pejorativní.
Ten český „vůl“ už je dneska spíš citoslovce, sice se stále používá i jako nadávka, ale už dávno neá takový náboj.
„Hňup“ je prostě hlupák.

GM

Pro mne je nejvulgárnější slovo „hňup“, pokud někoho takhle nazvu, třeba jen v duchu, vyjadřuji mu tím svoje nej-nej-nejhlubší opovržení.

yuko

A nejhorší je, když je Váš soused vůl, cyp a ještě k tomu hňup
 🙂