zjentek

Co je vlastně lidskost a jak přesně se tato projevuje mezi lidmi?

Odpovědi
marci1

Lidskost /humanita/ je souhrn duchovních norem a praktických způsobů jednání, které činí člověka člověkem. Obsah pojmu „humanitas“, z něhož vycházela další tradice, stanovil v řadě svých spisů M. T. Cicero. Do tohoto obsahu patří mravní a duchovní vzdělání, důstojnost, ušlechtilost, duševní urozenost, čestnost, vtip, humor, vkus, půvab, duchaplnost, jemnost smýšlení, vnitřní rovnováha, přátelství, dobrotivost, občanskost (urbanita), pohostinnost, velkorysost, štědrost.
https://encyklo­pedie.soc.cas­.cz/w/Humanita
😄