marci1

Co je v životě pro člověka nejdůležitější?

Po čem nejvíce touží, aby byl spokojený a v pohodě? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro každého to může být něco jiného, takže odpovídám jen za sebe. Pro mně to je dost materiálních prostředků na to, aby člověk mohl žít důstojný život a aspoň trochu si ho mohl užít. Pak je taky důležité, aby se mu vyhýbaly zdravotní problémy, různé životní kotrmelce a tragédie. Všeho jsem si užil (resp. neužil) dost, takže odtud moje priority. Takže teď už jsem „sám s nohami na stole a je mi fajn“.

Další odpovědi
ten který je

Pro člověka je nejdůležitější voda a vzduch. Bez nich by nebyl ani člověk.:-)

briketka10

Ta otázka tady už sice byla, ale..
Pro mne je nejdůležitější moje zdraví a mých příbuzných.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pro-vas-v-zivote-nejdulezitejsi-jake-mate-cile-napr-bydlet-s-rodinou-v-domku-nebo-kariera

led

„Co je v životě pro člověka nejdůležitější?“
1 – zo životného hľadiska
Sú to potrebné podmienky pre život, tie základné bez ktorých ľudský organizmus nemôže žiť, nie tie ktoré si človek sám vytvára, o ktorých sníva.
2 – z duševného hľadiska -
Je to schopnosť myslenia, schopnosť vyjadrenia myšlienok, schopnosť premeniť myšlienky na činy

Bez životných podmienok a schopnosti myslenia by nebol človek, bol by to len jeden z mnohých živočíchov obývajúcich planétu Zem.

anonym

Já nejvíc potřebuju pokoj v duši, vědomí Boží přízně, lásku a blízkost druhých lidí…

Drap

Zdraví a okolí

Kelt

Mohou to být nejrůznější věci, jak hmotné, tak duševní, a to záleží na daném člověku i na prostředí. Někomu stačí mít co na jídlo a pití, kde jíst a spát. případně nějaká práce, za předpokladu, že je zdravý. Pokud má možnost, hlavně finanční bude pro čloěka důležíté lepší bydlení, dovolená, auto a další hmotné prostředky. V případě nebezpečí, jsme rádi, když zachráníme holý život a nfějaká auta, počítače jdou mimo. Hlavně zachránit sebe a své blízké.

df

Kazdy ma jine tuzby. Zalezi na hodnotach jedince. Clovek nikdy neprestava touzit. Jakmile dosahne jednoho, zacne touzit po necem jinem. Jinak to nema smysl

gobls

Biologicky jsou samozřejmě nejdůležitější potřeby k životu jako jídlo, pití, vzduch, teplo.
A po čem lidé nejvíce touží, to je pochopitelně u každého něco jiného. V dnešní době nejspíš nejvíc peníze, majetek a moc. A jak vidím v Česku se na první místo povýšil automobil. Pokud jde o mě, tak bych nejvíc toužil po vyhlazení lidského druhu.

nyjono

Který člověk? Pro každého to je přece něco jiného.
To je nějaká rádoby intelektuální originální otázka?

Kryšpín

Jak pro koho, pro koblih-vůdce prachy, pro bezdomovce krabice vína a.p.

zjentek

Fena jorkšíra!

…a v těsným závěsu za přítelem jde skromnost. To aby se člověk v tom konzumu neutrápil ;)

deny55

Zdraví,láska a pro mnoho lidí rodina.

Šidlo

obsah Maslowej pyramídy potrieb

Kulpix

Aby měl lásku.

hapiky

Zanechat na Zemi co možná nejlepší „stopu“.

Miloslav

Pro mne je nejdůležitější mít vlastní DOMOV s životní partnerkou a s nejméně dvěmi společnými dětmi: chlapce a dívku.

SADLIK

Po včerejší roztržce se synem cítím, že ve stáří je pro člověka nejdůležitější kromě samozřejmě zdraví také duševní klid. Moci si v klidu dělat práci, která člověka baví a za tu práci občas slyšet-táto, to jsi udělal dobře.

Hellebrand

Být zdravý

Brčko

Narodit se

Chattt

Jestli je pravda to co rika Jezis v Bibli, tak neni dulezitejsi vec pro nikoho, kdo zije, nez byt smiren s Bohem!

louskáček

Pro člověka je nejdůležitější spravedlnost,ut­vářená pohledem na svět ze svého chlívku

Miloslav

Pro člověka, stejně jako pro jiného živého tvora na planetě Zemi, je nejdůležitější: Voda, Slunce, vzduch, pelech, v zimě teplo, potrava, a partner opačného pohlaví na rozmnožování, aby Člověk, Lidi nevyhynuli.