Bronzový

Co je to za památný strom?

Když vidím "památný strom", vždy mě štve, že nevím proč je památný. Jsem sám, kdo si myslí, že by bylo vhodné k nim přidávat vysvětlující tabulku?
Doplňuji:
Drap: a to je právě ono. Když už tam je cedulka památný strom, proč tam není PROČ? Takhle jen spekuluju podle města, místa, okolních stromů... Ale prostě se to nedozvím. Asi je to nějaké státní tajemství či co :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

nejseš sám,a u některých stromů tuto tabulku najdeš,ale to již záleží na lidech ,jak chtějí se o ten svůj památný strom starat

Další odpovědi:

Zlatý

Vše se dá najít.
1.http://cs.wikipedia.org/…
2.http://drusop.nature.cz/…
Doplňuji:
Proč myslíš že jsem ti dal dva odkazy. Hádej.
Každý strom lze rozkliknout a přečíst si to o něm. Pokud ti to nestačí musíš se zeptat jinde.
Mapu tase aby jsi ho našel.

Zlatý

Památný strom nemusí mít ani konkrétní historickou legendu. Jsou tak označovány i stromy významné svým vzrůstem, stářím a podobně.
Doplňuji:
Státní tajemství to není, ale toto označení se dává spíše jako jakási ochrana, zajímavých , významných a historicky zajímavých stromů

Zlatý

Za památný strom mohou být vyhlášeny dřeviny, které vynikají svým vzrůstem, věkem, nebo jsou významnými krajinnými dominantami, jde-li o vzácný či cizokrajný (introdukovaný) druh nebo o strom, který připomíná významnou událost. Současně s vyhlášením této ochrany se vyhlašuje ochranné pásmo stromu. Vyhlášení znamená, že ošetřování stromu (například ořezávání větví), terénní a stavební práce v ochranném pásmu atd. podléhají souhlasu orgánu ochrany přírody – bez ohledu na to, kdo je vlastníkem stromu.
Net

Diskuze k otázce

Bronzový

Hamon

mosoj: a k čemu je popis na Netu, když stojím u stromu? Ty možná se touláš po Internetu, já se toulám po republice.

Zlatý

mosoj

Tak jo. Koukám že za tu námahu nestojíš. Stěžovat si musíš někde jinde. Nejlépe u ombudsmana.

Bronzový

Hamon

A co se divíš? Když na jasně položenou otázku odpovíš něčím naprosto nesouvisejícím...
Abys to pochopil, ptal jsem se, proč nejsou u stromu popisky a ty mi napíšeš, že jsou na Netu. Chápeš ten rozdíl, nebo je to na tebe moc?

Bronzový

Hamon

Promiňte, přečetli jste si otázku? Neptám se, kde najít seznam památných stromů, ale proč není u toho konkrétního napsaný důvod.
Odpovídáte sice pěkně, ale na nepoloženou otázku.

Bronzový

Hamon

Drap: promiň, ale to má být odpověď pro odpověď? Já samozřejmě vím, že je strom z nějakého důvodu zajímavý. Ale ptám se proč se neuvádí PROČ, z jakého důvodu je zajímavý. Opravdu nevím, jak líp to říct, myslím, že to píšu naprosto jasně.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.