mosoj

Na zkoušení se používá roztok dichroman draselný ve zředěný v kyselině sírové. Návod na výrobu, jak se vyrábí kyselina na stříbro. Pozor toto je jen pro zdatné chemiky, či alchimisty: Nejprve se rozpustí 1,5 g dichromanu draselného v 16 ml destilované vody. Teprve potom se za stálého míchání opatrně přilijí 2 ml koncentrované kyseliny sírové. Není radno nalévat v opačném pořadí vodu do kyseliny

Toto je opsané z internetu. Jenom není z toho patrné co se míní pod pojmem koncentrovaná kyselina sírová.
V chemických kruzích se za koncentrovanou považuje 96% kyselina sírová !!
Velmi nebezpečná koncentrace !!!! !!!

cochee

Je to jedna z tzv. zlatnických kyselin, kyselina na testování stříbra. Jde o roztok dichromanu sodného, zředěný kyselinou sírovou. Výroba: Nejprve se rozpustí 1,5 g dichromanu draselného v 16 ml destilované vody. Teprve potom se za stálého míchání opatrně přilijí 2 ml koncentrované kyseliny sírové. Není radno nalévat v opačném pořadí vodu do kyseliny!

rigormortis

http://www.ad­vantage-fl.cz/id83cz-zkusebni-kyseliny-a-kameny.htm

Emefej

Té látce se bežně říká chromsírová směs.