Co je to vánoční antiteista?

„Anti“ je něco proti něčemu, ale čemu?Teismu?Jedná se o špatný satanismus ne-li o SOBecký satanismus?A co pokrytectví?Už to mám je to absence poznání čili "bílý satanismus, který bývá slepý jako křesťanské ovečky o vánocích…Haló pane sobe, kde máte dědu Mráze, ještě vás nezapřáhl do saní samochodek?…(in­spiroval mě cochee).

Nejlepší odpověď
annas

Existují filozofické pojmy teismus, deismus i ateismus a další.

Teismus = víra v jednoho boha, který stvořil svět a stará se o něj
Deismus = bůh stvořil svět, ale dále se o něj nestará
Ateismus = bůh neexistuje, tedy svět nestvořil, nevěří v existenci boha.

Antiteista – neuznává náboženstí, církevní organizace .-u nás za socialismu, takže odmítá nábožené oslavy Vánoc apod.
Na rozdíl od ateismu je aktivní.

Další odpovědi
quentos

To je ten, kdo o Vánocích nepije čaj.

anonym

myslíš asi antitenistu né 😁

Kepler

Slovo „antiteista“ jsem ještě neslyšel a není ani ve slovníku cizích slov. Asi jste měla na mysli „ateista“. Pak by to mohl být člověk odmítající tento křesťanský svátek, nebo jej slaví jen tak občansky, jako svátek míru a pohody.

anonym

kepler – ateista je slepý teista, tj. dogma je silnější, než duševně otevřený či nevyzrálý jedinec -stvoření a nikoliv stvořitel, ateismus je v překladu "absence poznání"a tím poznáním se míní teismus, učení,dogma…an­titeismus, když rozeberu, tak nedává smysl, takřka pražádný…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ateismus

…,ale i ten, který něčemu vzdoruje, přece něčemu vzdoruje a věří, že něco je, jinak by nevzdoroval, nejde o to kdo je kdo, ale o celkový náhled či princip, který je neosobní a reálný, egoismus je důležitý pro přežití, ale nadmíra je nežádoucí a primitivní, já osobně se ráda přiučím zase jinde, proč ne.

Kepler

Díky za poučení, mezitím jsem si to už taky ve wiki našel. Člověk by se měl učit celý život, aby neumřél hlúpý (jak se říká u nás ve Valašském království)