kralicekluca

co je to ,,trojný bod " a jakou hodnotu má v tomto bodě realitivní vlhkost vzduchu ?

Nejlepší odpověď
www

Stejná otázka tu již byla, navíc vše najdeš v učebnici, nebo na Wiki:

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/co-je-to-trojny-bod-a-jake-hodnoty-ma-pro-vodu-2

Další odpovědi
brillant

Použij vyhledávání, již se trojný bod na odpovědích řešil.

Bedy

Trojný bod je bod, kdy můžete zároveň vidět látku jak v kapalném tak i plynném, tak i pevném stavu.
Pro vzduch se to nedá určit, ale dá se to určit třeba pro vodu a podobné látky… Ale určitě ne pro heterogenní směsi, jako je například vzduch.

cochee

No ono to možná tak přesně z definice trojného bodu nevyplývá, takže když mluvíme o trojném bodu, tak se týká jedné látky, například vody, vzduch tam nemá co dělat 🙂
v soustavě trojného bodu vody je veškerá plynná fáze vodní pára, bez vzduchu 🙂

honza19hk

včera jsem na tuhle otázku odpovídal. Platí to ovšem jen pro kapaliny,ne pro vzduch.