Honza737

Co je to tranzitní prostor?

Nejlepší odpověď
Cenobita

tranzit – přeprava, přejezd přes území jiného státu

tranzitní prostor – místo na letišti (nebo v přístavu), kde mohou cestující pobývat na základě předpisů či zákonů (právních aktů), definice je složitější, ale obecně je to prostor, kde se pohybuje cestující, který přiletěl (nebo připlul lodí) a nechystá se vstoupit na území státu a čeká na spoj do cílové destinace (tranzit je čekárna, místo přestupů, je to i bezcelní zóna)

podrobně zde:

https://cizin­ci.wordpress.com/tag/tran­zitni-prostor/

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží, v jakém kontextu. Obvykle se výraz „tranzitní prostor“ používá v oblasti celní kontroly. Míní se tím prostor mezi celní kontrolou a definitivní hranicí daného státu. Na letišti nebo v přístavech je to prostor, v němž se pohybujete po zkontrolování dokladů a zavazadel do nastoupení do letadla (lodi) – tento prostor po odbavení smíte opustit jen na zvláštní povolení a za zvláštních situací. U pozemních hranic je to prostor mezi kontrolami odbou států – většinou se prochází nejprve kontrolou výchozí země a poté cílové – cesta mezi nimi je „tranzitní prostor“.