veronika36

Jak to chodí při letu s přestupem? Přestupuji v Istanbulu, jak zjistit, ze kterého místa odlétám?

Dobrý den, letím do Miami z Vídně s přestupem v Istanbulu, s tím, že kufry budu mit odbaveny až do cíle (Miami). Nikdy jsem však neletěla s přestupem a tak bych se chtěla zeptat, co dělat po příjezdu do Istanbulu? Když kufry budou odbavené, jít nějak k východu? Nebo rovnou k dalšímu letu? Když přilétám a odlétám z terminálu jedna, je možné že třeba i ze stejneho gatu? Je jiný terminál 1 „příjezdový“, nebo je to tentýž jako terminál 1 „odjezdový“? Pomužete mi prosím se vyznat v mapkách, kde jsou čísla terminálů, popř nějaký „online“ (Google) průchod přímo tímto terminálem, lze jej někde najít? Děkuji moc
Odjezdy:

Departure 14 August 06:50 Vienna, (Vienna International) (+)

Arrival 14 August 10:05 Istanbul, (Ataturk) (+) Terminal: I

Departure 14 August 13:30 Istanbul, (Ataturk) (+) Terminal: I

Arrival 14 August 19:10 Miami, (Miami Intl) (+)

Mapy letiště:

http://www.ata­turkairport.com/en-EN/preflight/Pa­ges/ArrivalFlo­or.aspx

http://www.ata­turkairport.com/en-EN/preflight/Pa­ges/Departure­Floor.aspx

Děkuji moc

Odpovědi
klumprt

Já jsem teda taky nikdy nepřestupoval, ale řekl bych, že je to v jedné budově, pouze jiné podlaží. Prostory pro přílet a odlet budou určitě odděleny a

  • buď se bude muset jít ven z prostoru pro přílet a projít přes všechny kontroly do prostoru pro odlet
  • nebo tam bude někde nějaká propust mezi podlažími pro přestupující, kde člověk ukáže letenku a pas a pustí ho tam rovnou. To by se možná dalo vyřídit v příletové hale u Transit desk.

Tři a půl hodiny by mohlo snad stačit na rozlousknutí problému. Pokud hovoříte anglicky, nebál bych se toho vůbec.

ivosek2

Je to jednoduchý. Přiletíte na Terminal I, projdete bezpečnostní kontrolou a pasovou kontrolou, půjdete do tranzitní části k odletům a najděte si gate k letadlu do Miami. 99% to nebude stejný gate jako při příletu z Vídně :)
.
.příště doporučuji zeptejte se na tomto foru: http://forum.a­irways.cz/ – jsou tam odborníci