jana91

co je to „silentblok“ a „poloosa“?

Ahoj, jsem zacinajici ridicka a v posledni dobe se caste setkavam se slovy „silentblok“ a „poloosa“. Muzu mi to prosim nekdo polopaticky vysvetlit jak pro prvnacka v prvni tride? Fyzika neni rorit moje silna stranka. Predem vsem dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

silentblok drží například motor. Jsou to dva šrouby zatavené v gumě, kdy se ty dva šrouby proti sobě nedotýkají. Jeden šroub připevníš na podložku a druhý šroub na motor. Jakmile se motor chvěje, nedochází k přenosu chvění na podložku, ale guma mezi šrouby to tlumí. viz.: http://www.rcm-modely.cz/uplo­ads/products/9294/big/­kavan-silentblok-m6-4ks-typ-a-3028.jpg
Poloosa je vlastně půlka osy. Každé z kol má svou vlastní osu.
viz.: http://img1.hy­perinzerce.cz/x-cz/inz/7630/7630482-poloosa-ford-focus-a-ford-c-max-2.jpg

Další odpovědi
cukrar

Vážená paní Jano, vítám Vás do nejpočetnější skupiny osob, to jsou řidiči.

Silentblok je tako guma, která zabraňuje přenášení chvění. U auta chvění od kol na Vaše sedadlo, tam je několik silentbloků a gum, které mírní vybrace.
Poloosa je tyčka, které přenese točení převodovky na kola.
Stačí takto?