Honda

Existuje nějaký mini motor?

Jedná se mi o to, jestli existuje nějaký mini motor který by dokázal popohnat koleso o průměru 20 cm, nanějž působí ze shora průměrná váha 70kg. A tím popohnat myslím, aby dosáhl určité rychlosti pohybu, např. 10 km/h nebo i víc :)

Odpovědi
gecco

Dříve, než začneš vymýšlet nějaký ´dopravní prostředek´ – studuj…
V prvé řadě fyziku, pak strojařinu…
😁
Pak bys totiž věděl, že pro vztah výkonu motoru a rychlosti pohybu ´vpřed´ není důležitá „váha působící seshora“, ale síla působící proti směru pohybu (´tření´). Pro zrychlení se pak přidává vztah výkonu motoru a celkové hmotnosti poháněného tělesa.
A taky bys – kdybys už něco věděl, dokázal říct, zda se ti jedná o motor spalovací, elektrický – nebo třeba reaktivní…
______
Nejlíp, když se svou vizí navštívíš nějaký kroužek ´mladého kutila´ – tam

  • zjistíš, co všechno nevíš
  • co všechno je potřeba vědět
  • ti pomohou

___
Třeba z tebe vyroste vynálezce-objevitel…
😉

led

Ano, za predpokladu, že pod pojmom minimotor si nepredstavujete motor o veľkosti zápalkovej krabičky.
Bežný minimotor nájdete zabudovaný v elektrobicykloch v oske kolesa, alebo benzínový motor( motorček) na pohon prítlakom malého kolieska na koleso motokola. Pri tomto benzínovom motorovom pohone ide vlastne o prevod rýchlosti malého hnacieho (rýchleho) kolieska na veľké hnané (pomalé) koleso v pomere cca 20:1 i viac, tj 20 otáčok hnacieho kolieska = 1 otáčke hnaného kolesa
Ak by ste takýto motor chceli použiť na 20cm koleso, jeho výsledná sila, teda aj nosnosť vozidla, by sa výrazne znížila.