Miroslavst

Co je to sdílení???

Všude čtu, sdílet. Co to přesně je? Nyní jsem četl odpověď na otázku trestnosti stahování. Stahování mp3 trestné není, sdílení ano. Co to tedy je? Já stáhnu mp3 třeba youtube pomocí stahovacího programu, který je volně dostupný-a tube cather. Na ikonu sdílet však neklikám.

Nejlepší odpověď
quentos

znamená to, že umožníte k daným souborům přístup i ostatním. Jinými slovy rozdělit se o ně s ostatními (v angličtině je pro obě slovesa jedno slovo – share).

Další odpovědi
fortin

Příklad:
Případ který nedávno uvedly Novinky.
V Americe byla odsouzena k peněžnímu trestu několika milionů žena která sdílela složku se stáhnutou hudbou. Společnosti bohatnoucí z produkce hudebníků počítají že by každý, co si z její složky stáhnul album, jinak zaplatil …600 korun?… a takto spočítali způsobenou škodu. Odpůrci ale namítají, že tolik lidí by takovou cenu nezaplatilo, tudíž nekoupilo a že je nesmysl aby takto počítali. Někdo si sice stáhne hudbu ale nikdy si ji neposlechne. Aby někdo mohl dál šířit mp3, měl by inkasovat licenci. Takhle to funguje jen u duševního vlastnictví. U normálního zboží jako u rohlíků to není. Výrobce je pekař, dostane výplatu ale obchodníci mohou nakupovat a zase prodávat.
Sdílení se účastníš při stahování souborů cestou torrent kdy je v oběhu soubor který není na serveru ale předávají si ho ti co ho stahují a sdílejí.

Zdroj: http://www.lu­pa.cz/zpravic­ky/prvni-zatceni-v-cesku-za-sdileni-hudby-filmu-a-softwaru/145633/