loruen

Co je to salámová metoda?

Nejlepší odpověď
ketka

Je to metoda postupná. Touto metodou se sdělují informace postupně, v dávkách, jako kolečka salámu 🙂. Používá se často u sdělování informací negativních, aby šok ze sdělení nenastal naráz…

Další odpovědi
Cenobita

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sal%C3%A1mov%C3%A1_me­toda

Salámová metoda je označení pro praxi či taktiku, kdy se kontroverzní či obtížné cíle, řešení a požadavky, které by se celkově prosazovaly jen těžko, nebo by byly zcela neprůchodné, rozdělí na malé dílčí krůčky a prosazují se postupně. Pojem se používá pro popis postupů v širokém spektru oblastí počínaje vojenstvím a pokračuje přes zákonodárné snahy až po prosazování tras dálnic.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sal%C3%A1mov%C3%A1_me­toda

Dochy

Způsob prosazení nějakého pravidla, zákazu či změna poměrů, kterou by bylo napřímo jen těžko prosadit kvůli odporu zúčastněných…

Třeba dálniční známky… Nic takového tu nebylo a momentálně platí všichni za použití dálnice či silnice pro mot. vozidla… A jak „se to zařídilo“?

Nikdo neřekl: Tak a teď zavedeme mýtné a každý, kdo chce na dálnici/silnici pro m.v., bude platit…

Bylo to co pamatuju hezky postupné:

  • Jezdí nám tu spousta zahraničních kamionů, co jen projížděj a ničej nám vzduch…
  • Ani spotřební daň neplatí, protože u nás netankují… musíme s tím něco udělat…
  • zavedeme clo pro kamiony
  • ale to je nespravedlivé a projížděj nám tu i turisti… zavedeme clo i pro OA. Ale bude to jen na dálnicích, nikoli na dálničních okruzích kolem měst
  • a proč se platí jen na dálnicích, i na silnicích pro motorová vozidla mají auta podobný komfort…
  • vyjímka pro obchvaty měst je ale nespravedlivá, musíme zpoplatnit i to

(ten vývoj, ač založen na skutečnosti, berte trochu s rezervou)

To nejdůležitější jsem vynechal: „Způsob POSTUPNÉHO prosazení…“ což správně uvedl ketka. Jen bych to spíš než na informace aplikoval na ty pravidla/záko­ny/zákazy apod…

dudu

Zahrát něco do ztracena.

Dochy

dudu: Spíš ze ztracena nějakou „lahůdku“ vykouzlit… 😉