Retko

Co je to runda?

Zaplaceni rundy.....

Nejlepší odpověď
dudu

Takže, pokud v hospůdce sedí více kamarádů pohromadě, vždy jeden z nich pro každého poručí štamprdličku a tak pokračují až se kolečko uzavře. Pokud přijde repete, není dobré jíst na závěr štrůdl!!

Další odpovědi
annas

Podle slovenského slovníku – Runda – pohoštění spolustolovníků. Každý z nich dostane po jednom pohárku nápoje, pak se jednotlivci střídají v objednávání a placení. Takové kolečko, v němž se zpravidla vystřídají všichni sedící u stolu.
W. Matuška zpíval: Tuhle rundu platím já.

mojitek

runda znamena dalsi KOLO,neboli OBĚH treba panaku,atd z nemeckeho RUNDE,angl. ROUND

jikus

Runda,jestli se nemýlím,je vlastně opakování jistého úkonu.Např.doběhnu jedno kolo a dám si ještě rundu,jedno kolo navíc.Nebo objednám panáky a po chvilce si dáme rundu.Opět to samé zopakuji!

Zdroj: vlastní zkušenost