fortin

Co je to původně?

Co znamená slovo původně?

Nejlepší odpověď
annas

I když význam příd. jm. původní a příslovce původně byl v době jejich vzniku jiný, dnes znamenají:

  1. jsoucí od počátku, prvotní
  2. bývalý, dřívější, předešlý
  3. nezávislý na žádném vzoru, samostatný, osobitý, originální.

Podle SSČ

Další odpovědi
Retko

Myslim, ze je to trosku jinak.

Je to od slova puvod. Prvotni, originalni. Pak zalezi na kontextu.

panenka

původně znamená jak to kdysi bylo,bývávalo když má například zpěvák pseudom tak jaké je jeho skutečné jméno