co je to pochvala?

co je to pochvala?dá se nějak charakterizovat??

Nejlepší odpověď
Lencis

„Pochvala znamená dveře k přátelství“
Oscar Wilde

Pochvala je mocným nástrojem při řešení konfliktů mezi lidmi. Je ale potřeba dodržet některé zásady. Předně chválit by se mělo pouze, pokud to člověk myslí upřímně, jinak to dotyčný „chválený“ pozná a problémy se mohou ještě zhoršit. Pochvala se nemá ani přehánět, člověk by měl chválit tak, jak to cítí. Neměla by se udělovat pravidelně a očekávaně, poté ztrácí svůj účinek. Je možné ji také užívat k povzbuzení, pokud je vyjádřena před ostatními lidmi, může chválenou osobu velmi namotivovat.

Pochvala může být slovní ale i neverbální, třeba jen poplácáním po zádech apod.

Pochvalou může být např. i finanční či materiální ohodnocení (finanční premie, medaile, čestné uznání apod.)

Pochvala je odvozena od slova chválit, tedy ohodnotit kladně či uznat zásluhy.

Opakem pochvaly je kritika.

Další odpovědi
Dandi

Je to uznání…

alenka901

pochvala je slovní uznání třeba za dobře provedenou práci,dobré chování,činny

Attack-design

když někoho pochválíš dáš mu tím najevo že něco udělal dobře