mily

Co je to platonická láska?

Slyšela jsem,že platonické lásky mají holky (kluci)třeba k některým celebritám,ale nevím jak si to vyložit.Znamená to,že láska není opravdová?Nebo,že je jen chvilková?

Nejlepší odpověď
BEAES

Platonická láska (lat. amor platonicus) je širší pojem. Může se jednat jak o lásku ke člověku, se kterým se jedinec často nebo denně setkává, ale může se také jednat o situaci, kdy se dvě osoby vůbec neznají nebo se znají pouze zběžně. Může to být hluboké a duchovní spojení mezi dvěma jedinci: v takovém vztahu, kdy neexistuje jakákoliv forma pohlavního spojení nebo sexuálního prvku. Jedná se o lásku založenou na citovém vtahu. Jednoduchý příklad platonických vztahů je přátelství mezi dvěma heterosexuálními lidmi opačných pohlaví. Platonická láska může být spojena i s dalšími pozitivnímu emocemi jako je obdiv, úcta či zbožňování a pod.

Další odpovědi
verka

No to je asi tak, že se jdu učesat, namalovat, hezky ustrojit a pak si pustím film s hercem, do kterého jsem platonicky zamilovaná. Takže jednostanný vztah, jenž se neuskuteční.

Michal

Je to láska nekončící pohlavním stykem.