annas

Co je to pager?

Setkali jste se s tímto pojmem?

Nejlepší odpověď
anonym

Starší brácha mobilu.

Další odpovědi
anonym

S pojmem ano, ale se zařízením jako takovým osobně už ne.

Nás to tu nějak minulo – český telekom to snad ani nikdy nenabízel a ostatní poskytovatelé pro danou frekvenci našli raději jiné využití (distribuce dopravních informací), zařízení se používalo především v provozech kde musí být zaměstnanec k zastižení i v terénu. Pager uměl přijímat textové zprávy a zobrazit je na displeji, ALE uměl je skutečně POUZE přijímat, nikoliv odesílat, takže pro bližší informace si musíte odesilateli zavolat přes klasický telefon.

Dá se říct, že to byl jakýsi předchůdce dnešní SMS v mobilních telefonech. Ale právě díky SMSkám se už s pagerem nikde nesetkáte.

wiki, cesky:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­ger

obsahleji v anglictine
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Pa­ger

MacaM

Ahoj, to je takový ten přístroj, který nosí např. lékaři, když jsou mimo zaměstnání, a jsou-li potřeba, místo volání na mobil, mu příjde zpráva na pager…je hodně vidět v amer. filmech.
Např. zde je odkaz na radiový pager:

Zdroj: http://www.dstechnik­.cz/radiovy-pager-dalkovy-prenos-poplachu-pro-autoalarmy/magicar-bp-2000-radiovy-prenos-poplachove-zpravy-686.html?qkk=00­2533ea6d4f7d9a0c0­dab2042c468f7

Miroslavst

Pager-čti pejdžr je zařízení, které přijímá textový signál z vysílací stanice. Využívá se nejen např. v pohotovostní službě, kdy je třeba, aby daná osoba byla neustále v dosahu, ale jeho využití je rozšířené v oblasti zabezpečení. Kdy vysílací stanice je napojena na zabezpečovací systém a poplachový signál vyšle signál o poplachu na pager.