CO JE TO ,NEBO KDO JE TO Principal?Diky

Nejlepší odpověď
panenka

Je to majitel cirkusu nebo divadla

Další odpovědi
annas

Řekla bych, že principál cirkusu je na první pohled jedno z nejromantič­tějších povolání, které si člověk dokáže představit. Stále přijíždí na nová místa, přináší lidem radost, je v kontaktu se zvířaty a společenství zaměstnanců cirkusu je svět sám pro sebe…

Vzpomínám na knihu a film Cirkus Humberto. Vše nebylo jednoduché … Důležitá je i láska k povolání „cirkusáka“. Často odříkání …

hanulka11

To je staré označení šéfa, vedoucího,
říkalo se tak šéfům cirkusu, divadla

led

Oslovenie Principál pochádza zo stredoveku z čias kočovných komediantov. Bol to vedúci (majiteľ) komediantskej spoločnosti, režisér, herec a často aj autor. Hrávali na trhoch, hradoch, pri slávnostiach. V zime sa väčšinou rozišli k rodinám.
Napríklad v Shakespearovom Hamletovi principál aj so svojou spoločnosti pomohli princovi Hamletovi dokázať vraždu jeho otca.