Monika1

co je to kartografická metoda?

Odpovědi
anonym

Metoda používaná v kartografii…
;-D
Podobně je chemická metoda metodou používanou v chemii, fyzikální ve fyzice, matematická v matematice…
Pokud neupřesníš kontext, těžko se dozvíš více…

arygnoc

mowla má a nemá pravdu.

kartografické metódy/metóda sä metódy výskumu prakticky v akomkoľvek obore ľudskej činnosti, a to získavaním údajom z mapy (resp. iných kartografických prameňov) alebo aplikovanie (vyjadrenie) výsledkov výskumu do mapy (bez ohľadu na to, či sa jedná napr. o výskum výskytu samičiek raka riečneho alebo rakoviny ľavého vaječníka).

jedná sa teda o metódy syntetické i analytické.

tam už potom skutočne záleží na bližšej špecifikácii použitia metódy.