reennča

Co je to kantilobakter???

může mi prosím někdo poradit,co je to kantilobakter.Dnes mi paní doktorka řekla,že mám kantilobakter a já nevím,kde jsem to mohla chytit..Moc děkuji!!!Renata Š.
Doplňuji:
Má dcera chytla salmonelozu.Všichni jsme byli na stěrech a manžel se synem jsou negativní,jen já mám ten kantilobakter­.Doktorka mi to říkala do telefonu,tak nevím,zda je název správný..

Nejlepší odpověď
martina1

A neříkala spíš,že máte Campylobacter.To je starší méně používaný název pro Helicobacter pylori.Jinak nevím…

Uvidíte,až budete mít v ruce zprávu.Helicobacter pylori se objevuje v žaludku a může ve větší koncentraci způsobit žaludeční nebo dvánácterníkový vřed.Je přítomen v celém trávicím systému.
Doplňuji:
Pane vyneve,kde jste se o vaší informaci dočetl?zajímalo by mne to,že bych naše lékaře zítra v práci poučila.Děkuji

Další odpovědi
vyneve

myslím, že je to ten campylobakter. je to však jiná bakterie než helicobakter pylori. campylo žije ve střevech a způsobuje krvavé průjmy(to nemáte?)

nakazíte se ze špatně upraveného (kuřecího) masa,… nebo od někoho, kdo to má(?).

hygienické omezení vám řekne doktorka, teď nevím:(