HerbiG

Co je to frustrace a priklad frustrace …

Co je to frustrace,a priklad frustrace …

Nejlepší odpověď
annas

Já ještě doplním odpověď.
Frustrace je psychologický pojem. Stav, kdy člověk je nebo byl přehlížen, kdy mu je nebo bylo v něčem bráněno, kdy je nebo byl zklamáván. Často se zaměňuje frustrace a DEPRIVACE; přesně řečeno, frustrace je důsledkem neuspokojení pudu nebo nemožnosti dosáhnout cíle; deprivace však znamená chybění prostředků nebo možností nutných pro dosažení satisfakce. Nicméně frustrační i deprivační teorie se shodují v tom, že deprivace vede k frustraci, frustrace k AGRESI, agrese k ÚZKOSTI, úzkost k OBRANĚ . . .

O psychoanalýze se poněkud laicky říká, že tvrdí, že frustrace je škodlivá; není to však celá pravda, protože také tvrdí, že VÝVOJ EGA je iniciován frustrací. Ve skutečnosti se podle frustrační teorie předpokládá, že jak frustrace, tak deprivace je patologická až při překročení určité prahové intenzity.

Zdroj: http://www.iap­sa.cz/Rycroft/in­dex.php?letter=F

Další odpovědi
quentos

hluboké zkamání; Slovník cizích slov Encyklopedického domu uvádí „zmaření touhy; stav po závažném neuspokojení lidských potřeb“ … třeba když je někdo desítky let na ocet, stále hledá tu pravou a je neustále ženami odmítán, to je jedna z frustrací nejhoršího kalibru
Doplňuji:
*zklamání, překlep, ale rozuměli jsme si…