salsa verde

Kdy a proč se přestal na bankovky tisknout nápis že jsou kryty zlatem?

Nejlepší odpověď
Drap

V každém státě to bylo jinak. Přestalo se to psát, právě v tom okamžiku, kdy přestaly být podloženy zlatem a státy si je začaly tisknout podle své potřeby. Takže dnes je ta hodnota té bankovky vlastně jen virtuální. Skutečná hodnota je hodnota toho papíru.

Další odpovědi
anonym

Je krize a zlato v bance už není

terry

To jsem si ani nevšimla. A souhlasím s Drapem.

anonym

Odpověď spočívá v rozdílu dvou peněžních systémů, tzv. zlatý standard a bankovky s nuceným oběhem (s inflačním rizikem).
Dochází k záměně dvou zcela odtažitých pojmů „Zlatý poklad“ (příp. zlaté bankovní rezervy) a Zlatý standard ve smyslu krytí bankovek. viz citace a odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zlat%C3%B­D_standard
Krytí bankovek
Bankovky některých měn byly v minulosti kryty zlatem, stříbrem či jinými komoditami. Vzájemný měnový konverzní poměr se odvozoval právě od množství zlatého obsahu. Takto kryté bankovky bylo možno kdykoliv po předložení směnit za komoditu, která měnu kryla. Toto komoditní krytí měny tvořilo rovnovážnou měnovou soustavu, za kterou ručili emitenti bankovek. Dnešní bankovky (až na výjimky) již nejsou kryty drahými kovy. Pro mnohdy zadlužené státy by toto počínání bylo nevýhodné. Výborným vzorem bankovek, krytých stříbrem a zlatem jsou dodnes platné dolary Spojených států amerických se žlutou a modrou pečetí. Ty byly vydávány hlavně ve 20. a 30. letech 20. století v emi-sích „Silver Certificate“ (s modrou pečetí pro bankovky kryté stříbrem ) a „Yellow Seal“ (se žlutou pečetí pro bankovky kryté zlatem ). Dnešní dolary mají pečeť zelenou, což znamená, že nejsou kryty, tudíž jsou kreditními státovkami.

vagra

Annas, každému normálnímu uživateli musí být jasné, že jste čerpala ze zdroje, uvedeného pod příspěvkem.
Nemůžete přece předjímat, že se mezi námi najde nechápající jedinec, který se tady sice prezentuje jako „vzdělanec“, ale kterému tato skutečnost unikla, nebo v horším případě ji nechápe.
Takový blábol, si soudný a přitom vzdělaný člověk nevymyslí. Jakoby skutečnosti uvedené v článku, nebyly pravda. Jsou skutečnosti, které čas nezmění.
Podle jeho negativní reakce na uvedený článek soudím, že s jeho vzděláním, kterým se tady prezentuje, nebude asi něco v pořádku.
Jeho provokativní, někdy až žalovatelné poznámky, přece nemůže vzdělaný člověk pustit z … myslet vážně.
Jeho nadřazené, až arogantní chování, si vysvětluji tím, že jde o staršího člověka, který se vrací do mládí a nás si představuje jako své podřízené. To by mnohé vysvětlovalo. Zvláště nesebekritickým starým lidem, se takové neštěstí, může přihodit.
Takže možná, za to ani nemůže. 😁
Je toho na něj, obětujícího se chudáka, asi moc.
Představte si ten záhul ! A vy nevděčníci, si toho nevážíte!
Všechny tady hlídat, hlásit administrátorům aby mazali, opravovat, poučovat a plísnit, šířit nepravdy, urážet a přitom vypadat jako milius… To, uznejte, není jednoduché!
Pak se tady mezi námi nevděčníky,musí skutečně cítit jako se cítil Chris, (J.B. /Yul /Brynner ) v Sedmi statečných, mezi těmi nevděčnými vesničany.
Možná, že není daleko doba, kdy na nás tasí zbraň..:-D
Howgh

annas

Ad Vagra, děkuji. Nevíte, o nějakém servisu, po jehož náštěvě vyjde najevo pravda? Dovedete si představit, kolik rozumu a síly se se musí vynaložit na to, aby se některým jedincům ukázalo , jak jsou špatní?

Mlčím, protože chci, aby se zlé myšlenky nepřetvářely ve zlá slova.

Domnívám se, že naším největším bohatstvím je lidskost. Silní a moudří jsme jedině tehdy, když činíme dobro. (Šukšin)

annas

Upřesňuji: … aby se cizí z l é myšlenky …

Ale nějak to nepomáhá.

annas

„Dnes naše bankovky vskutku nejsou kryty zlatem a ani být nemohou: Drtivou většinu našeho zlatého pokladu, na který se skládaly celé generace, tehdejší vláda a ČNB pod vedením guvernéra Tošovského vyměnila s Německem v roce 1998 za dluhopisy (viz např. Stanislav Motl: Kam zmizel zlatý poklad republiky, Rybka Publishers, Praha 2003). Nemohu se ale jako laik zbavit dojmu, že mít zlato (nehledě na aspekty řekněme historické a morální, když jde o zlatý poklad republiky) by bylo lepší než vlastnit dluhopisy. Nemyslím si, že šlo o moudré rozhodnutí. Jenže tenkrát jako dnes rozhodovali renomovaní odborníci: Josef Tošovský byl v roce 1995 zvolen Evropským bankéřem roku a Miroslav Kalousek byl vyznamenán jako nejlepší ministr financí roku 2008 zemí rozvíjejících se ekonomik.“

Více v odkazu: http://blisty­.cz/art/43100­.html

annas

Nedalo mně to a ještě jsem hledala a zjistila toto. Zlatý standard souvisí se zlatým pokladem.

V dubnu 1919 byla zavedena koruna československá – peněžní jednotka nového československé­ho státu.

Současně s tím se připravovaly podmínky pro zavedení zlatého standardu. Hlavním úkolem bylo vytvoření potřebné zlaté rezervy – zlatého pokladu.

Jedním zdrojem byly dobrovolné dary (94 tisíc zlatých mincí a medailí, 64 kg ryzího zlata) a výnos státní půjčky ve zlatě, stříbře a cizích valutách. Tak bylo získáno 3 300 kg ryzího zlata, 272 000 kg ryzího stříbra). Půjčka byla splacena do roku 1926.

Provedení i výsledek reformy je dodnes považován za obdivuhodný. Československá koruna se stala jednou z nejstabilnějších měn v Evropě.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­koslovensk%C3%A1_m%C­4%9Bnov%C3%A1_re­forma_%281919%29

annas

Jenže dotyčný neuvedl všechno, co bylo v původní odpovědi, opět překroutil jako vždy. Požádám adminy, aby vrátili původní odpověď, kde se do mě strefuje.

Pří a přístup – když je diskuze pro všechny, tak si přečtěte:

led

AD ocko,
mám pocit, že celá otázka znela na Páralovu knihu, nie na živočíšny druh.
Prirodzene, ak vytrhnem z otázky len jej druhú časť, môže dôjsť k omylu.
Ale doteraz som si myslela, že tak robia len médiá… :)

led

Dosť ma prekvapila vaša a hanulkina odpoveď, ale zjavne sa na nej podpísalo to tropické vedro…

Já za nepřesnou odpověď získala reakci:

Dostávat body za chybnou odpověď je amorální.

Stejně je to tak u oslovení v mailu.

Nebudu se vyjadřovat. Už jsem uvedla, že neodpovídám na chatovací otázkyj, případně jak vám chutnají brambory s kmínem, a pak kritizuji , že zde nemají co dělat nebo že mně zmizely body. V tom je mezi námi rozdíl.

Víte dobře, že jsem se zmínila, že nemám na co odpovídat.

annas

Oprava: přístup a přístup (uvědomuji si, ale někdy se nedaří).

ttp://www.odpo­vedi.cz/otazky/jak-by-jste-vysvetlili-pojem-bila-velryba

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-trabuco#discussion

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spravne-oslovit

Zřejmě se tato slova týkají jen někoho:

Sbírat palce za chybné odpovědi je hluboce amorální !!

annas

Náhodou jsem ještě narazila na jednu odpověď.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-slovo-tot-a-je-vubec-spisovne

Proč mnozí přesvědčují a kritizují ostatní, aby uznávali své chyby, když to sami neumí????

anonym

Teď ses ale právě sama blamovala:

  1. Palec byl za část odpovědi: „Zítra určitě podrobně vysvětlí Annas“
  2. Otázka byla 6 dní stará, ale „náhodně“ doplněná odpověď je pár hodin čerstvá, ale ač dávno zasutá, obratem má zázrakem několik palců, jak se to asi ti málokdy se projevující domákli během pár minut?

Stejně jako vagra je naprosto u všech přes 2 500 otázek od annas (dokonce u těch, jež byly o půl roku starší, než se vagra vůbec zaregistroval) a naprosto totéž kouzlo u 7660 odpovědí, dávno před tím, než karatel vůbec přišel na Odpovědi.
Kdo to tady vykřikoval „zameť si před vlastním prahem“?

vagra

Annas, já se také divím, že za takovou odpověď múže dostat bod. A ještě od koho!
To bude asi odměna za loajalitu k „ vyčuhujícímu."
Měl by se k tomu bodování vyjádřit. Jenže by musel přiznat, že opět šlápl do ..... vedle.:-D
Proč by to dělal. Je přece daleko jednodušší kritizovat překlepy, nebo chybějící uvozovky a přitom se tvářit, jak tady udržuje pořádek.

anonym

ad vagra, zapomněls na základní rozdíl, ptáš se kde je má otázka? Je v počátku diskuze.
Ten rozdíl je v tom, že a. smazala nejen svoji odpověď, ale i moji, já ji sám rozhodně nemazal, protože ty argumenty stále platí.
Protekci tu má a., jež má privátní mail na Štípka, já nikoliv.
Tvé po 7. opakované „vyčuhování“ je jen překrucováním parafráze biblického úsloví, že nikdo není doma prorokem.
Já tehdy napsal, že kdo si dovolí nesouhlasit s většinou, která nemá pravdu, stává se terčem nepochopení a kritiky – a kdo to nedokazuje lépe, než ty sám. Někomu jde o populismus, jinému o správnou věc a etiku.
Snažím se vyjadřovat korektně, nikdy jsem nerozebíral tvé psycho, ty to děláš opakovaně.
Mluvíš-li o pomluvách, zaměňuješ pojmy, pomluva je nepodložená, já mám podložená fakta, už jednou jsem ti nabídl poslat je do profilu, tehdy jsi zbaběle odmítl, ztratil bys tak pole pro své oblíbené urážky.

vagra

Protože jsem neměl možnost spíš odpovědět na nesmysly, kterých se tady dopouští jeden z uživatelů, odpovídám o něco později.

Pro vyčuhujícího. Jestlipak se pozná ?..:-D

Především, už jednou jsem ti tady naznačil, že si tykám jen s přáteli a s těmi, kterých si vážím. Jsou mezi nimi jen lidé čestní a rovní. Ty nepatříš do žádné z uvedených skupin. Jsem přesvědčen o tom, že ani nikdy patřit nebudeš.
Přesto nerad, přistupuji / pro tentokrát a hádám, že i naposled/ na tvoji důvěrnou notu.

Tak tedy popořádku.
Jediný, kdo z nás dvou si plete pojmy, jsi ty. Přeslabikuj si první větu ze svého nesmyslného „výpotku". Pleteš si otázku s odpovědí. Neptal jsem se na otázku, ale na odpověď. Už to, o něčem svědčí.

Ve stejném duchu, pak pokračuješ.
Mně že jde o populismus? Jak jsi jistě, při tvém „ vzdělání" a přehledu zaznamenal, nechodím už delší dobu na odpovědi pro body, tak jako ty. Prozradím ti i důvod.
Odpovědi jsi mi, zejména po tvých neomalených a vskutku hnidopišských poznámkách, znechutil. Ale neodešel jsem, tak jako několik jiných jen kvůli tomu, abych tady, v diskuzích,u­pozorňoval na tvé buranské způsoby. I když si myslím, že už nejsem sám a velikost „ kohorty " /tebou uvedený termín/, se stále zvětšuje.
Přiznávám, a není to žádným tajemstvím, že jsem se tak rozhodl proto, že se mi nelíbí tvé neustálé navažení se do člověka, který tvé způsoby komunikace odmítl.
Od té doby, se začala projevovat tvá uražená ješitnost. Do té doby, ti její odpovědi nevadily, dokonce jsi je někdy i obdivně komentoval!.
Mám na mysli člověka, jehož odpovědí si většina zdejších uživatelů, toužících po odpovědi týkající se češtiny, ale nejen jí, neobyčejně cení, což dávají i najevo.
Kromě tebe. Pochopitelně. Je tady člověk, který je nejen chytřejší, ale navíc i vzdělaný v oboru. Takového na Odpovědích nepotřebuješ. Na špici žebříčku, patříš přece ty. Ty, který jsi opravdu nepřehlídnutelný. 😁

Nabídku soukromé korespondence jsem neodmítl ze zbabělosti, ale proto, že si nechci ušpinit svoji mailovou schránku tvými výmysly a pomluvami. To je přece tvůj styl, to patří ke tvé image. Nakonec bych se mohl stát také předmětem vydírání.
Jen ať si všichni přečtou, co si navzájem sdělujeme. Já se nemám zač stydět. To jen ty se snažíš o soukromou korespondenci. Tam se dá daleko snadněji pomlouvat a špinit. Ale to už jsem ti přece jednou sdělil.

A jsme u tebou tak proklamované korektnosti. Co ty nesprávné odpovědi, které, zcela bez výčitek boduješ? Stejné, pak u jiných zásadně odsuzuješ. To je ukázka tvé skutečné korektnosti.

Kde je ta tvá stále zdůrazňovaná správná věc a etika? O tom, že existují nějaká taktnost a základní slušnost, jsi určitě slyšel, ale oč jde, jsi už zřejmě zapoměl.

Stejně pak mi připadá úsměvné, že už svým nickem navozuješ dojem někoho, kým nejsi. Tečka na tom nic nezmění! 😁

Když už pominu období tvého infatilního flirtovacího období na těchto stránkách, /chatování odsuzuješ a co jiného to bylo?/ a tvé chabé výmluvy při evidentně nesmyslných a místy až zmatených odpovědích /např. ta z nejpopulárněj­ších – hipostezka…:-D/ a následné odvolávání se na geniálního Cimrmanna a nadsázku, které prý za našimi východními hranicemi nerozumí. Já si naopak myslím, že cimrmannovštině rozumí daleko líp, než si připouštíš. Přitom stačilo napsat, že jsi se překlepl. Své chyby nevidíš a druhé, tebou vyvolené, na ně nevybíravým způsobem upozorňuješ. Já jsem zapoměl, že patříš do kasty neomylných.

O zbabělosti. Tu bych být tebou, už vůbec nezmiňoval.
Kdybych byl zbabělý, tak tě tady nechám řádit bez připomínek a bylo by mi jedno, co tady vypouštíš ze sebe za chytrosti a jaké tady pácháš nepravosti a všechny, kteří s tebou nesouhlasí, nevybíravým způsobem urážíš a peskuješ.

Na mně ti vadí, že ti neustále připomínám „vyčnívajícího hnidopicha."
Nezlob se na mě, ale na výstižnější slušné pojmy, jsem nepřišel.

V jednom ti musím dát za pravdu. Zbytečně rozebírám tvé psychické rozpoložení. To není třeba ani komentovat. Na to jsou skutečně odborníci, např. všem dobře známý doktor Chocholoušek. 😁

Doporučuji ti-dej se do pohody a přestaň strašit lidi svými lživými konspirativními výmysly…:-D

Abys neřekl, že jsem neudělal krok k zmírnění napětí na Odpovědích, pokusím se už na tvé invektivy, pomluvy a lži, které jsou stejně většinou adresované jiným, nereagovat. Půjde mi to sice těžce, ale říkám si, ať se teď s tebou otravuje někdo jiný.
Dnes jsem si uvědomil, že svůj čas dokážu strávit jinak, než reagováním na tvé smyšlenky, pomluvy a neobratné dloubání.

Došel jsem k názoru, že admini už začali dohlížet na to, aby sis konečně uvědomil, že tady nevládneš ty, ale tou mocí disponují oni. A to je dobře.
Předávám tě tedy do jejich spravedlivých rukou.
Nakonec jejich reakce na tvé poslední aktivity, mě v tom jen utvrzuje.
Konečně nastala situace, kdy ti tvé lhaní, beztrestně nebude procházet.
Tím jsem s tebou skončil a věř tomu, že jsem tomu rád.

Howgh…:-D

anonym

Vagro, dobrý den, neměla jsem ještě to potěšení s Vámi o něčem polemizovat. Jenže teď jsem si čirou náhodou přečetla Vaši poznámku do diskuze a nestačím se divit, k čemu se má vztahovat. Chybí mi tu to, na co reagujete. Objektivně vzato se téma Vaší diskuze nevztahuje vůbec k otázce. Docházím tedy k závěru, že Annas provedla to, co má tak v oblibě dělat – když její odpověď sklidí nějakou kritiku, raději ji smaže.
Tím ovšem zastánce své osoby a svého příspěvku staví do nezáviděníhodné situace, protože takový příspěvek potom jaksi zůstává viset v meziprostoru bez toho, aby měl nějaký smysl.
Nicméně se mi „líbí“ otevřená kritika na jednu jedinou osobu,i když je jasné, že se stavem odpovědí.cz v poslední době nesouhlasila většina lidí. Mnozí z těch, kteří tu jsou již hodně dlouho, se právě kvůli úpadku odpovědí decentně vytratili a pouze občas „nakouknou“, jestli se situace přece jenom nezměnila. Je ostudou, že úroveň tohoto serveru upadá natolik, že webky, které měly podstatně mizernější úroveň, si dnes z odpovědí.cz tropí šprými pro to, jak se z nich stala ubohá „tlachárna“.
Annas ví a Annas zná. Je tu od počátku, zná dobře zákulisí všeho toho, co se tu dnes řeší. Adminy respektována, registrovanými uznávána a obdivována. Jedna z mála, která měla možnost určit úpadku odpovědí jiný směr. Proč neměla odvahu bránit zdejší úroveň? Proč nechtěla čelit tomu, co se tu děje? Žena inteligentní, vnímavá, citlivá – přece musela jako pedagog vnímat velmi brzy, kam ta situace spěje. Vadí mi, že dodnes schází reakce z její strany. Postrádám její stanovisko. Nebo snad svým mlčením dává souhlas s úpadkem serveru, který jí vyplňuje část života a dává mu smysl?
Tak takhle jsem Annas nepoznala. Jejích názorů jsem si vždy vážila a pociťovala jsem velkou úctu k jejím vědomostem a rychlé orientaci. Přezdívám jí titulem „chodící encyklopedie“ a věřte, že v tom pojmenování je veškerá úcta, kterou k jejím vědomostem cítím.
Vagro, ve svém příspěvku se obracíte na Annas, protože jste ho ale neadresoval přímo jí do interní pošty, je to tedy téma pro všechny zúčastněné. Je jasné, že se strefujete do Dr. Axla. Nikdo zde přítomným neleží v žaludku víc. Jeho přístup je opravdu zavrženíhodný, pokud ovšem jste na úrovni těch, co nerespektují zásady slušného chování, pravidel a kodexu. Mýlíte se ale, že je samozvaným a jediným zastáncem dodržování pravidel a kodexu. Těch je tu opravdu mnohem víc. I přes výhrady ke způsobu chování „arbitra“ odpovědí mu musím dát za pravdu: Odpovědi se svou úrovní propadly hodně hluboko a je třeba s tím konečně něco udělat. Není sám. Doufám, že i ti dnes rebelující pochopí, že je třeba se včas zastavit a začít jinak. Doufám, že Annas jako nestor zdejších stránek dá směr těm tápajícím, kteří zatím nevědí, kam se se svým postojem přiklonit.
Věřím tomu, že Annas nás všechny nezklame. Její mlčení už ale trvá příliš dlouho.

annas

Ad ocko, přece jen. Kdo neunesl kritiku?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-bude-prave-poledne-inspirovala-me-drapova-otazka

anonym

Annas, na to mne znáš už dost dlouho. Takže dobře víš, že jsem ke smazání měla jiný důvod než nekritičnost nebo zbabělost. Odepsla jsem na dotaz na 7 statečných Drapa a na V pravé poledne barbakana a po té jsem dospěla k závěru, že jsem vlastně ani neměla proč na tyto otázky reagovat. Proto jsem své odpovědi „jako zbytečné“ smazala. Drap se mne potom interní poštou ptal, kdo mi maže otázky, tak jsem mu napsala, že jsem to provedla já sama. Kritika je podle Tebe Annas v čem? V tom, že Drap napsal, jak vnímá „pravé poledne“? Ale já mu jeho názor neberu, jenom jsem uznala za vhodnější svůj názor s tím, že pravé poledne je každý den ve 12,00 hodin smazat. Sice si za tím stojím, nicméně si myslím, že toto ví každý.

vagra

Ještě doplňuji svoji odpověď.
Očko, ono je někdy dobré zamést si napřed před vlastním prahem, než začnete kritizovat smetí před cizím..... 😁
Teď si dovolím použít citaci z vaší diskuze. Pouze ji drobně upravím a jméno si doplňte sama: …„Docházím tedy k závěru, že ...... provedl to, co má tak v oblibě dělat – když jeho odpověď sklidí nějakou kritiku, raději ji smaže.“
Ptám se tedy: „Kdepak je odpověď toho, kterého tady tak vehementně obhajujete?“
Čas ukáže, z koho se nakonec vyklube podrazák. Nakonec několik jeho přívrženkyň, už na to přišlo.
Zkuste se někdy dopustit jiného názoru než je ten jeho, a rozšíříte jejich řady..:-D

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

vagra

Očko, je mi to líto, ale nemohl jsem předpokládat, že Annas svoji odpověď stáhne a můj příspěvek do diskuze vyzní tak, jak ve finále vyzněl.
Svoji diskuzi obvykle začínám oslovením. Na tom nevidím nic neobvyklého.
Nemyslím si, že bych měl komunikovat s Annas přes int. poštu. Od toho je tady diskuze, aby se diskutovalo veřejně. Nemám co skrývat, abych komunikoval s kýmkoliv přes soukromý e-mail. Nakonec to je i mým záměrem veřejně upozorňovat na jeho „úlety.“ Jinak by to nesplnilo svůj účel.
Vždyť on sám dává důvod k podobným diskuzím.
Nechci a nikdy se nebudu řadit mezi ty, kteří podle vašich slov:„… nerespektují zásady slušného chování, pravidel a kodexu.“
Ale když vidím, jak se chová ON, pak nevidím jinou možnost, než reagovat podle hesla-Na hrubý pytel, hrubá záplata. Kodex velmi pečlivě dodržuji. Věřte mi, že se musím hodně držet, abych nepoužíval slov, které mám mnohdy na jazyku. Jedině vrozená slušnost, mně v tom brání..:-D
Nikoho neurážím a to, že všichni vědí koho, možná trochu tvrději kritizuji, jen potvrzuje, že mám pravdu. Nakonec to, že leží v žaludku mnoha zde přítomným, je toho také důkazem.
Proč Annas mlčí, nevím. To se musíte zeptat jí.
Domnívám se ale, že už rezignovala ze svých snah, udržet úroveň odpovědí. A to ten, který posuzoval její odpovědi objektivně, musí uznat. Já bych, mít jinou povahu, také rezignoval, kdyby se o mě onen mentor neustále nevybíravě otíral, opravoval překlepy a poučoval, jak by to formuloval on.
Vysvětlete mi, proč si vybral právě ji? Mnoha dalším, hrubky a překlepy neopravuje a nenaváží se do nich. Naopak, mnohdy je i boduje. Ale to je jeho svědomí, do toho mu nepolezu. Bojím se totiž tmy.:-D
Vůbec si nemyslím, že je jediným, kdo chce udržet úroveň odpovědí. Právě naopak. On patří mezi ty, kteří ji snižují.
Jsem proti formě, jakou se o to snaží. Jsem proti jeho nadřazeném chování, zesměšňování a urážkám. To nemůžu akceptovat a na to se snažím neustále upozorňovat.
Snad jsem dostatečně vysvětlil, proč ho kritizuji a nic jiného za tím nehledejte..
Já totiž bytostně nesnáším namyšlené fouňy…:-D

anonym

Vagro, chvíli jsem váhala, zda odpovědět na Vaše reakce jednotlivě, nebo raději na obě najednou. Byla jsem na Vaše příspěvky upozorněna, proto jsem si je pročetla raději dvakrát, než abych reagovala nepromyšleně. V první řadě si ujasněme jedno: Mazání Annasiných odpovědí je chyba. V převážné většině jsou její příspěvky správné a Annas se za ně nemusí stydět. Jistě i ona se může dopustit omylu. Přehlédnutí, chybný podklad atd., atd. – na počet jejích odpovědí je to přehlédnutelná kapka v moři. Pokud dojde k chybě, je si jí Annas většinou vědoma rychleji, než ji někdo jiný najde, a stáhne ji a opraví. Potud, jak znám Annas a důvod jejích oprav.
Stahování odpovědí ale jenom proto, aby vyklidila prostor, to v pořádku není.
Proto je také dobré, že si má možnost na velice kratičké otázce V pravé poledne dokázat, že mazání odpovědí není nejlepším řešením.
Annas tu je od začátku a myslím si, že toho vydržela dost.
Nebudu slepě přizvukovat ani jí, ani hatit vše, o co se snaží Dr. Axl.
Nakonec je má pozice dostatečně výmluvná, že? Jsem tu 4 měsíce, tak co komu můžu vykládat? Já odpovědi v jejich období slávy neznám. Za to znám období jejich úpadku. A ten byl rychlý až došlo k událostem minulého týdne.
Něco je tedy objektivně posouzeno ŠPATNĚ.
Annas je nestorem odpovědí, má je ráda a je na nich svým způsobem závislá. Vím, že je z nynější situace nešťastná. Nemůže jí být tedy lhostejné, kam se propadáme. Nevypadá to, že by to bylo na čisté pevné dno, od kterého se bude šance odrazit. Proto jsem toho názoru, že je třeba, aby přestala uhýbat útokům na svou osobu a přestala se také obávat negativní kritiky. Je tu přece dost lidí, kteří při ní stojí a podrží ji. Je čas, aby zcela jasně a srozumitelně vyjádřila svůj postoj.
Přiznám se sama za sebe, že jsem zaznamenala několik příspěvků, kde mne její hlas překvapil. To není Annas taková, jak jsem ji poznala a jak ji obdivuji, najednou je opatrná. Není dobře pokud v ní někdo vyvolal pocit, že nemůže svůj názor sdělit ostatním nahlas. Toto právo by tu nikdo neměl beztrestně druhému upírat.
Pokud jde o vyjadřování Dr.Axla, je „naštvávací“. Nejde však o to, že nás tu sekýruje a pranýřuje úplně všechny, jde o to, že ve většině případů má pravdu. Mám problémy s tím, že po sobě sice chyby kontroluji,ale jednoduše je nevidím (je to hodně traumatizující záležitost, protože čeština byla mojí silnou stránkou celý život). Myslíte si, že mi každou chxybu doslova „neomlátí“ o hlavu? Opak je pravdou. Kolikrát si kladu otázku: „Proč já trubka vůbec reagovala?“
Člověk by mu tak rád vlepil do obličeje, ať s tím svým mentorováním už dá konečně pokoj, ať s tím jde někam… Ale on má ve většině případů skutečně pravdu.
Na jiných serverech fungují moderátoři a podobně zařazení lidé. Mají funkci „hlídačů“ dodržování pravidel. Zcela korektně mohou vstupovat do příspěvků, opravovat chyby, upravovat text a pod. Děje se to konkrétně s tím, že u každého takového příspěvku moderátor napíše, co opravil, a zobrazí se i jeho jméno.
Zde je problém v tom, že „hlídače“ dodržování pravidel by měl zastávat admin, zlatí a stříbrní. Jak to vypadá, je nejvíc vidět na tom, jak je tu rozhádaná atmosféra. Každý si představuje dodržování kodexu po svém. Je to tu partizánština a jinak to nazvat nejde.
Nemusí se nám líbit způsob Dr. Axla, jak prosazuje nutné změny a snaží se o navrácení dobrého jména Odpovědím.cz. Zaměřme se spíš na cíl, kterého je třeba dosáhnout.
Jestliže se zde maže anonymně z kdovíjakých důvodů, pak to v pořádku asi nebude. Pokud se tu objevují příspěvky v příkrém rozporu s pravidly i s kodexem a houfně se „palcují“, také to není v pořádku. S tím něco třeba udělat je. Nebo se snad opravdu chcete zabývat dotazem „Jak daleko dostříknou sliny zpod jazykových žláz?“
Mně tu zoufale chybí názor právě od Annas. Je respektovaná a její názor má svou nemalou váhu. Nechci ji nutit, aby napsala něco, co napsat nechce. Jsem ale toho názoru, že by to udělat měla. Nevím proč, ale cítím, že pro uklidnění atmosféry je to třeba.
Ještě jedna věc – Dr. Axl se tady o něco snaží. Není rozhodně sám. Stačí se podívat na příspěvky a reakce řady dalších lidí. Každý má svůj způsob vyjádření svých názorů. Teď bych ale upřednostnila spíše potřebu dosáhnout výsledku = zlepšení statusu odpovědí. Potom bych teprve řešila formu, jak toho někteří jedinci dosáhli.
Pokud jsme tu zaplaveni balastem, který nám dělá ve virtuálním světě ostudu takového formátu, že odpovědi jsou jinde k smíchu, potom řešme situaci raději radikálně. Zda si na to budeme brát později rukavičky, to se domluvíme, až na to nadejde vhodná doba.
A ještě jedna drobnost – líbí se mi tu. V poslední době je tu pár věcí, které by tu být neměly. Nejsem na tom ale tak, že nedokážu bez Odpovědí.cz žít. Každopádně bych však raději žila s pocitem, že když už si k PC sednu, tak zde bude vládnout „kolektivní“ atmosféra slušnosti, vzájemnosti a respektu.
Teď tomu tak není. Snažme se všichni společně, aby se změnil duch tohoto společenství v něco, co nás bude naplňovat radostí a ne frustrací, urážkami, dotčeností, vztahovačností atd.

Ještě poslední detail – já svůj příspěvek na Vaši adresu nemínila jako kritiku. Prostě jsem chtěla znát Váš názor na to, zda je už doba zralá k tomu, aby zde Annas vyjádřila své stanovisko. Věřím jí a jsem přesvědčena, že jí jde víc než spoustě jiných účastníků o kvalitní prostředí na odpovědích.

led

Ocko, veľmi zaujímavý rozbor, no trochu nepresný.
divíte sa reakcii annas a podobne.
K tomuto len malý príklad:
ak často kričíte na psa, ba dokonca ho bijete, jeho reakciou budú dve možnosti:
1 – začne sa báť, skrčí sa, prestáva reagovať
2 – zaútoči v sebeobrane

a tu sa čo stalo? Na annas sa zosypala spŕška kriku a úderov, akoby mnohí od radosti, že našli nejakú obeť popustili svojej vášni. Ktosi to vyprovokoval…
a reakciu bitej annas nie je treba ani domýšľať. Znížila svoju odpoveďovú výkonnosť, váha s odpoveďou, pri písaní vidí reakcie bijcov a hneď vznikajú preklepy. Nevolá sa to náhodou šikanovanie?

anonym

Led, Annas znám zřejmě dost dobře. Vím, že není ze železa a reaguje ve stresu jako každý normální člověk. Je to tak, že rozčílený člověk dělá chyby. A proto si myslím, že tato diskuze by konečně mohla být v něčem pro všechny (alespoň všechny zainteresované a zúčastněné), poučná.
Můžete si ji znovu projít? Vzít v potaz, co se tu řeší a proč?
Annas se snažím celou dobu, co jsem tady, přimět, aby neustupovala a aby si stála i za právem smět se dopustit omylu-chyby.
A teď mi to všichni promiňte: SAKRA, vždyť jsme JENOM LIDI. Jeden vedle druhého tu máme svoje starosti, svoje drobné radosti, povinnosti, neduhy, traumata a závislosti.
Přes dvacet příspěvků… Proč je toto zapotřebí? Je tu někdo, kdo nezná Annas? Má právo na nepochopení i na chyby. Stejně tak má toto právo Drap, Dr.Axl, Hanulka, Damiana, já, Vy… všech 15 tisíc registrovaných účastníků odpovědí. Nemyslím si, že mé postřehy jsou tak dalece nepřesné. Máte neustále chuť se mnou o něčem polemizovat. Jen zvažte to, že se na věci díváme asi každá z trochu jiného úhlu. Na ten máme obě plné právo – prostě trochu jiný „osobitý“ pohled.
Takové právo má ale Hanulka, Pino, bolak, barbakan…
Už mne tento server pěkně štve. Žereme se tady jako psi. Jsme horší než pětiletí fracci na pískovišti, co si dokážou hlavu rozmlátit kyblíčkem, protože modrá lopatička je hezčí a všichni ji chceme pro sebe.
Kodex říká kromě jiného, že odpovědi mají poskytovat přihlášeným ZÁBAVU. Ne trapárny, vulgarity,úto­ky,sprostotu v jednání a obsahu. To snad neumí z těch 15 tisíc lidí nikdo číst?
Kdo se tu v takové atmosféře může bavit?
Od mého přihlášení na Odpovědi.cz jsem slyšela pořád KODEX,KODEX,KO­DEX!!! Teď mám pocit, že jsem jediná, kdo ho na počítači ještě má.
Co nám brání respektovat kodex a být k sobě navzájem slušní?
A ještě něco bílá velryba je skutečně vorvaň bílý. Literární aspekt otázky jsem v potaz vzala, o tom nepochybujte. Slečna tazatelka by ale také měla umět lépe vyjádřit, o co jí vlastně jde. Na nepřesně formulovanou otázku lze stěží očekávat přesnou a výstižnou odpověď.
Bohužel, nemám u jiných odpovědí tu odvahu, abych jako kantorka sekýrovala ostatní odpovídající: Pepíku, Frantíku, píšete blbosti. A že to někdy jsou díla, nad kterými opravdu odborník žasne a laik se diví. Annas tuhle odvahu má. Nevím, jestli jí to mám ale závidět. Troufám si odhadnout, že lidé, které takovým způsobem zkusí poučovat, to ve většině případů s povděkem neberou. Nejsme tu malé děti. A takové vyčítání chyb přece kritizujeme u Dr.Axla. Tam nám to vadí. Jasně je z toho vidět, že nejsme objektivní. Nebudu tu troubit na poplach ani do zbraně. Navrhuji pět minut každý sám za sebe. Podívejme se každý sám do vlastního nitra a zvažme, co tu chceme mít dál.
Zkusme znovu nastolit slušnost. Nic jiného, jenom respekt člověka k člověku.

led

Kto tým získa, komu toto prospieva?

annas

Vagro, omlouvám se, že jste se stal kvůli mé zbrklosti předmětem kritiky. Uvědomuji si, že jsem svou odpověď zbytečně smazala, protože ostatní se mohli přesvědčit, zda jsou převzaté informace věrohodné, a přečíst i způsob reakce dotyčného.

K okopírované odpovědi, kterou jsem dostala v mailu od aminů, jsem přidala jen ty kritizované uvozovky narozdíl od odpovídajícího…

annas

.. od adminů …

led

annas, chápem vaše rýchle reakcie a písanie, prosím skúste nepísať v rozrušení, radšej počkajte, aspoň nebudete musieť opravovať preklepy. Vaši nepriaznivci, či odporci aj túto nepozornosť zneužívajú proti vám. Veď opravné mazanie vlastného príspevku.

annas

led, máte pravdu. Uvědomuji si to. Jenže když vidím u další odpovědí urážlivé výtky, za něž kritik dostane hned bod, smažu svou.. Tentokrát jsem udělala chybu a nahrála kritikovi, i když v jeho příspěvku chybí věty, kvůli nimž admini odpověď smazali.

Nikdy si nevšimnete, když procházíte odpovědi, že se dole objeví podobné otázky? Já ano. Tudíž opět zbytečná slova (nemyslím vaše) kvůli tomu, že jsem odpověděla, až jsem si otázku náhodou přečetla. Když nesouhlasím s odpovědí, vkládám hned připomínky do diskuze nebo do dodatku ke své odpovědi. Nikoliv dodatečně. Proto mne překvapilo, že se objevil diskuzní příspěvek po 29 dnech po uzavření otázky. Zde byl na něj vložen odkaz, admini opět odpověď v něm uznali za nepravdivou a odkaz i příspěvek smazali…

led

annas, ak mám pocit pravdy či priam jej istotu, neskloním chrbát, aby som umožnila neprajníkom doňho udierať.
Viem, že nie ste bojovníčka, ale prekvapte.
Vystrite sa, smelo im pozrite do (virtuálnych) očí, buďte si vedomá svojej pravdy.
Veď ako kantorka ste určite mali niekedy pocit nezvládnutia situácie a nakoniec ste predsa len zvíťazili. Buďte si vedomá svojej ceny pre nás, Závistlivú nepriazeň niektorých (mikromenšiny) berte ako v športe. Prvý uteká, ostatným ukazuje chrbát. Všetci bežia za ním, niektorí rôznym spôsobom seba i iných presviedčajú, že ten prvý len vírí vzduch a práši im do očí. Snažia sa prevého predbehnúť, aby mu pozreli do tváre a keď ho predbehnú zistia, že vlastne teraz ini víria vzduch a prášia tým zadným do očí. Situácia sa opakuje, len herci si menia role.
Preto opäť doporučujem zatnúť zuby, držať tempo a na chrbát si dať ceduľku
„no passaran“, navzdory búrkam, bleskom i zášti, neprejdete…
Všimnite si skupinu bežcov, čo svojim úsilím mlčky doťahujú čelo peletónu, vytvárajú živú hrádzu pravdy, slušnost, tolerancie a lomozne kričiacich a striekajúcich Medúzine sliny zatláčajú do minulosti.

vagra

Annas, není třeba se omlouvat. To se dalo čekat.
Příspěvek oné dámy neberu jako kritiku své osoby, ale pouze jako úsměvné zvolání zloděje: „Chyťte zloděje!"
A má to tam i s těmi tolik okecanými uvozovkami. 😁

briketka10

přesně tak „každý pokřik, který se zvedne je strach z pravdy“..
Někteří lidé jsou jako odrhovačka : ve svůj čas jsou na pořadu jen oni, a pak po nich ani pes neštěkne.
F.Rochefoucauld