helcaify

Co je to etnomedicína?Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Předmět Etnomedicína je zaměřen na podání základních informací o etnomedicíně (léčitelství) na našem území. Studenti získají znalosti o dějinách etnomedicíny na pozadí školské medicíny, přístupech k nemocem v historii, obřadech, pověrách a zvycích v lidovém prostředí. Výuka se dále soustředí na metody léčení užívané v minulosti (zaříkávání, napravování, bylinářství, měření, dotýkání, magie…). Součástí výuky bude též současné léčitelství a jeho metody, dále významné léčitelské rody a léčitelé v minulosti a současnosti a krátký exkurz o léčení o léčení zvířat.

Zdroj: http://www.oba­.zcu.cz/APM/kur­zy/ETNM/ETNM.htm

Další odpovědi
panenka

Je to drobná bylinka rostoucí v suchých horských oblastech Peru. Drogou je celá horní část rostliny. Bylinka se vyznačuje příjemnou chutí a pronikavým aroma. Etnomedicína se užívá po staletí k celkové očistě organizmu (detoxikaci), dále k ochraně jater, zlepšení stavu pokožky, ochraně cévní stěny, při otravě z jídla a při překyselení žaludku. Dále bývá Flor de Arena ceněna pro schopnost vylučovat z těla kyselinu močovou, proto je doporučována při léčbě dny. Právoplatnost slávy této bylinky v Jižní Americe dokazují fytochemické rozbory poukazující na protivirové a antibakteriální účinky.

Připravuje se zalitím 5 gramů 1 litrem vařící vody a poté se nechá 15 minut luhovat. V průběhu dne se popíjí 3 šálky.

Zdroj: http://www.ve­getalismus.cz/flor-de-arena/detail-7-119.html