Pe Hor

Co to je duální tuneru TV?

co to je dualní tuner u TV

Odpovědi
Arne1

Dvojitý tuner, Jedna půlka je připojena na vlastní přijímač (nebo dekodér setopbboxu), druhá polovina je možná používat pro nahrávání pořadů.

Zdroj: https://televi­ze.heureka.cz/sam­sung-ue49mu7002/poradna-otazka/497064/

Dochy

U PVR či počítače – jednoduchý tuner dovolí naladit jeden MUX. Můžeš nahrávat a sledovat buď jen jeden program, nebo dva či více programů z jednoho MUXU. Obvykle tedy můžeš např. sledovat ČT sport a přitom nahrávat manželce seriál na ČT1. Už ne seriál na Primě či Nově.

Duální – můžeš sledovat a nahrávat ze dvou různých MUXů, tedy klidně sledovat ČT sport a nahrávat seriál z NOVY. (kolik programů zároveň to záleží na jejich rozdělení do MUXů a programové výbavě konkrétního přijímače – linuxové PVR typicky umí nahrát cokoli z přijímaného MUXu – klidně všechny programy najednou)

pozn.: TV pro DVBT s podporou nahrávání a timeshiftu lze označit za PVR

orwell

Přečti si to zde:
https://set-top-boxy.heureka.cz/e­volveo-gamma-t2-dt-4060/#specifikace
DVB-T2 přijímač se postupně stává nutností v každé domácnosti. Model Evolveo Gamma T2 kromě dvojice DVB-T2 tunerů nabízí možnost připojení externího úložiště pomocí USB, ze kterého si můžete nejen přehrávat filmy, ale také na něj ukládat záznamy televizního vysílání. Navíc si lze jednoduše nastavit, kdy a který pořad si chcete uložit a během nahrávání sledovat úplně jinou stanici. Za zmínku stojí také funkce TimeShift, díky které si můžete běžící pořad v televizi pozastavit: Ten se začne nahrávat na externí disk a po svém návratu budete moci ve sledování pokračovat tam, kde jste skončili. Přijímač má certifikát DVB-T2 OVĚŘENO od Českých Radiokomunikací. Samozřejmostí je plná podpora českého teletextu a elektronického programového průvodce EPG.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.